By codzienność nie wiązała się z ciągłym strachem!

Paweł Ciołek

By codzienność nie wiązała się z ciągłym strachem!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180257
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, dostosowanie łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej

Paweł Ciołek, 41 lat
Środa Wlkp, wielkopolskie
Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa SCA1
Rozpoczęcie: 3 Lutego 2022
Zakończenie: 19 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Minęło już 10 lat od kiedy mój mąż toczy walkę z chorobą. Nie jest łatwo. Przeciwnik nie odpuszcza, codziennie odbiera coraz więcej wykańczając organizm Pawła. Każdego dnia podziwiam męża za to jak dzielnie walczy, za to, że się nie poddaje i odnajduje w sobie siłę, by stawiać czoło wszystkim przeciwnościom. Staram się wspierać go najlepiej jak tylko mogę.

Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa SCA 1 to diagnoza, z którą musieliśmy się zmierzyć wiele lat temu. Jest to choroba o podłożu neurologicznym objawiająca się m.in. zaburzeniami ruchowo-czuciowymi i padaczką. W 2012 roku u Pawła zaczęły występować problemy z utrzymaniem równowagi, zespół niespokojnych nóg, a w kolejnych latach pogorszył się chód męża. Paweł miał coraz większe trudności w wykonywaniu precyzyjnych ruchów, do wszystkiego doszły również bolesne skurcze mięśni łydek i ataki padaczki. 

Z czasem w nasze życie wdarł się nieustanny strach o to, co będzie dalej, jakie jeszcze przeraźliwe objawy i komplikacje przyniesie postępująca choroba. Nie ma dnia, w którym nie martwimy się o przyszłość. Wiem, że Paweł chciałby żyć nie martwiąc się o to, co przyniesie jutro, a jedyną szansą na to jest systematyczna i bardzo kosztowna rehabilitacja. 

Niestety, środki którymi dysponujemy, nie wystarczają na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Stąd nasz apel o pomoc. Każda złotówka daje nam nadzieję na to, że uda się kontynuować walkę o opóźnienie postępów choroby, daje nadzieję na lepszą przyszłość!

Anna, żona

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180257
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki