#PEDEVAC - ewakuacja chorych dzieci z terytorium Ukrainy

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK
Zbiórka zakończona

#PEDEVAC - ewakuacja chorych dzieci z terytorium Ukrainy

Cel zbiórki:

Ewakuacja medyczna dla najciężej chorych dzieci, niemowląt oraz noworodków z terytorium Ukrainy przez ambulans Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK
Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK
Rozpoczęcie: 6 Czerwca 2022
Zakończenie: 23 Grudnia 2022

Opis zbiórki

Od czasu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK w bardzo dużym stopniu zaangażowała się w pomoc Uchodźcom z terenu Ukrainy i Ukrainie. Kilka dni po wybuchu wojny przekazaliśmy naszą dotychczasową karetkę na Ukrainę, gdzie zastąpiła ona ostrzelany przez wojsko rosyjskie ambulans, a także sprzęt medyczny oraz sprzęt jednorazowy, jaki tylko posiadaliśmy.

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK

Już w lutym wartość darowizn sprzętowych wydanych na rzecz Ukrainy wyniosła ponad 70 000 zł. W marcu i w kwietniu dzięki współpracy z Fundacją Siepomaga zawieźliśmy do Lwowskich szpitali sprzęt medyczny warty prawie 400 000 zł ( kardiomonitory, pompy infuzyjne strzykawkowe, pompy infuzyjne przepływowe, defibrylator, autoklawy, respiratory i wiele innych). Jednocześnie zaczęliśmy przewozić małych chorych pacjentów z Ukrainy, głównie byli to mali pacjenci z chorobami nefrologicznymi oraz onkologicznymi.

Rozpoczęliśmy stałą współpracę z Fundacją First Responder, by uruchomić częste transporty chorych. Nasi wolontariusze angażowali się w działanie na dworcach przy pomocy przybywającym Uchodźcom. Następnie zorganizowaliśmy Punkt Pomocy Medycznej w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK razem z Fundacją First Responder, studentami WUM oraz firmą LuxMed, gdzie dziennie zdarzało się nawet 1 000 interwencji.

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK

W konwojach medycznych współpracujemy z Fundacją Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, dzięki której tylko w tym tygodniu przetransportowaliśmy 7 pacjentów na 2 samoloty do Szwecji (przekraczając granicę dwukrotnie jednego dnia) i wzięliśmy udział w konwoju medycznym na kolejny samolot do Niemiec.

Dziękujemy również wszystkim innym organizacjom, z którymi współpracujemy przy projekcie ewakuacji medycznej z Ukrainy.

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK

Najbardziej istotnym w tej chwili działaniem, które nas pochłania, stała się współpraca z Michałem Duckim przy projekcie #PEDEVAC - ewakuacji medycznej z terenu Ukrainy. Wspólnymi siłami zakupiliśmy i przystosowaliśmy karetkę w wariancie neonatologicznym (noworodkowym) do prowadzenia misji medycznych na Ukrainie. Dzięki temu aktualnie bierzemy udział w działaniach ratowniczych na terenie Ukrainy i ewakuacji medycznej z terenu Ukrainy. Nasi wolontariusze oraz nasza karetka, każdego tygodnia jest na Ukrainie. Wszystkie te działania, pochłonęły bardzo duże pieniądze i jeszcze więcej czasu naszych wolontariuszy. Aktualnie zbieramy środki na sukcesywne prowadzenie dalszych transportów i funkcjonowanie naszego ambulansu.

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK

Zapraszamy serdecznie do wsparcia, liczy się każda złotówka, w sytuacji gdy zbieramy m.in. na: - kardiomonitor transportowy: 12000PLN - drobny sprzęt medyczny: 6000 PLN - desko-podbieraki: 5000 PLN - bieżący serwis karetki: 5000 PLN

Dziękujemy Ci za przekazaną pomoc! 

Obserwuj ważne zbiórki