"Więc chodź, pomaluj mój świat" - aby pobyt dzieci w szpitalu stał się kolorowy!

Don Vittorio Foundation for Wild Animals
Zbiórka zakończona

"Więc chodź, pomaluj mój świat" - aby pobyt dzieci w szpitalu stał się kolorowy!

Cel zbiórki:

Zakup kolorowej pościeli dla szpitalnych oddziałów dziecięcych

Don Vittorio Foundation for Wild Animals
Poznań
Pomoc społeczna
Rozpoczęcie: 18 Listopada 2020
Zakończenie: 30 Września 2022

Opis zbiórki

Przygnębiające, nieestetyczne, a wręcz ponure pościele, którymi każdego dnia zasłane są łóżeczka małych pacjentów szpitalnych oddziałów dziecięcych w całej Polsce nie napawają optymizmem i stanowią straszny widok. Dziś z Waszą pomocą pragniemy to zmienić, uruchamiając akcję “Podaruj dzieciom pierzynkę” programu “ Misie Dzieciom” fundacji Don Vittorio Foundation for Wild Animals.

Program ten powstał z myślą o dzieciach przewlekle chorych i długotrwale przebywających w placówkach medycznych. Pragniemy, aby każde dziecko mogło cieszyć się piękną, miłą w dotyku pościelą, która po przytuleniu sprawi, że chociaż na krótką chwilę nasz maleńki Przyjaciel zapomni o szpitalnej rzeczywistości. Rysunki zwierząt stanowiące grafikę tej niezwykłej pościeli wykonane zostały przez podopiecznych naszej fundacji przebywających na dziecięcych oddziałach szpitalnych takich jak onkologia, hematologia czy ortopedia. Dzięki malunkom dzieci dla dzieci, każdy mały pacjent poczuje się wyjątkowo. Pościel dla najmłodszych szpitalnych pacjentów jest szyta z najwyższej jakości tkanin oraz posiada wszelkie niezbędne dla szpitali atesty i certyfikaty.

Don Vittorio Foundation for Wild Animals

Głównymi celami projektu są:

- wywołanie jak największej ilości uśmiechów,

- zwiększenie poczucia ważności i komfortu dzieci,

- poprawa jakości zdrowia psychicznego małych pacjentów,

- połączenie świata ludzi ze światem zwierząt,

- nauka empatii.

Wpłaty ze zbiórki w pierwszej kolejności zostaną przekazane na produkcję pościeli dla małych pacjentów Kliniki Ortopedii i Traumatologii dziecięcego oddziału urazowo-ortopedycznego, Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu, a po skompletowaniu odpowiedniej ilości pościeli, nasza zbiórka zostanie poszerzona o kolejne szpitale, które już oczekują na włączenie do naszego projektu. 

Program “Misie dzieciom” fundacji Don Vittorio Foundation for Wild Animals pragnie swoimi działaniami polepszyć komfort długotrwałych pobytów w szpitalach przewlekle chorych dzieci. Pragniemy, aby każde dziecko poczuło się docenione, aby oddziały dziecięce szpitali przypominały bezpieczne przystanie przepełnione kolorami, zwierzętami i naturą. Dlaczego jest to tak ważne? Wielu małych pacjentów spędza długie godziny, dni, tygodnie, miesiące w szpitalach, które często tak naprawdę stają się ich drugim domem. Każde dziecko pragnie aby jego pokoik był najpiękniejszy na świecie. Natomiast mali pacjenci szpitali niestety często muszą patrzeć na smutne pościele czy wyblakłe ściany swoich sal. Warto również podkreślić, że oprócz polepszenia komfortu pobytu dzieci w szpitalach tym samym pomagamy w ochronie ich zdrowia psychicznego, które jak nie od dziś wiadomo jest niezwykle ważne i ma realny wpływ na rekonwalescencję. Naszymi działaniami pragniemy zmieniać szpitalną rzeczywistość małych pacjentów tak bardzo jak jest to możliwe, realizować marzenia oraz sprawiać aby na ich twarzach mimo niezwykle ciężkich chwil częściej pojawiał się uśmiech. 

Obserwuj ważne zbiórki