Lekarz walczy z glejakiem❗️Pomóż!

Piotr Miśkiewicz
Pilne!

Lekarz walczy z glejakiem❗️Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0258319
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie glejaka wielopostaciowego, rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Sedeka
Piotr Miśkiewicz, 55 lat
Warszawa, mazowieckie
Nowotwór złośliwy mózgu - glejak wielopostaciowy
Rozpoczęcie: 21 Lutego 2023
Zakończenie: 2 Marca 2024

Opis zbiórki

Piotr jest lekarzem, który zachorował na śmiercionośną chorobę. Dziś walczy z glejakiem w IV, najgorszym stopniu złośliwości.

“Drodzy Państwo, mam na imię Piotr i od 30 lat pracuje w szpitalu jako lekarz”– tak zaczyna swoją opowieść.

“W czerwcu 2022 roku zdiagnozowano u mnie glejaka wielopostaciowego, najbardziej agresywnego guza mózgu. Obecnie moje możliwości leczenia refundowanego przez NFZ skończyły się…”

A wszystko zaczęło się od nietypowych objawów – czucia zapachów, których nie było. Potem zaczęła drętwieć prawa ręka i noga – to zaniepokoiło Piotra. Rezonans głowy od razu dał odpowiedź, co się dzieje. Najgorszą z możliwych… Guz mózgu, prawdopodobnie glejak. Wszyscy podejrzewali jednak niższy stopień złośliwości. Niestety, na podstawie badania genetycznego okazało się, że to IV stopień, najgorszy.

“3 czerwca przeszedłem operację wycięcia guza, później chemio- i radioterapię. Po 5 miesiącach w kontrolnym rezonansie pojawiło się podejrzenie wznowy… Zmiana chemii. Niestety, okazało się, że w mózgu – dokładnie w płacie czołowym – jest nowa zmiana… Tym samym możliwości leczenia w Polsce się wyczerpały. Jestem lekarzem, zdaję sobie sprawę z tego, z czym walczę i jakie są rokowania. Wiem jednak, że są metody, które pozwolą przedłużyć mi życie. Dlatego bardzo chciałbym z nich skorzystać…”

Guz zaczyna dawać objawy, choć na razie Piotr czuje się w miarę dobrze i nie poddaje się. Po operacji i naświetlaniach pojawiły się problemy z mową. Dzięki rehabilitacji i wytrwałości Piotrka udaje się je cofać. Niestety, na guza to nie podziała… Trzeba wytoczyć inne działa.

“Szansą na dłuższe i lepszej jakości życie jest nowoczesna terapia OPTUNE. Co za tym idzie – niezwykle kosztowna… Miesiąc leczenia to około 100 000 złotych. Leczenie progresji glejaka metodą pola elektrycznego TTFields, zaakceptowaną w USA i innych krajach Europy, jest w Polsce niedostępne. Koszty leczenia są bardzo wysokie. Bardzo proszę o wsparcie, dzięki Państwa pomocy będę mógł leczyć wznowę glejaka.”

Pomóż Piotrowi! Każde wsparcie się liczy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0258319
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki