Fundacja Sedeka

Fundacja Sedeka

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Naszą misją jest niesienie pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

Od 2009 roku niezmiennie, naszym najważniejszym zadaniem jest niesienie pomocy osobom chorym, z niepełnosprawnościami, starszym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, dotkniętym przez los.

Każdy, kto potrzebuje pomocy lub chce pomagać innym, może założyć w Fundacji subkonto. Naszym Podopiecznym refundujemy m.in. koszty leczenia, rehabilitacji, zakupu leków, sprzętu medycznego. Dajemy możliwość gromadzenia środków z 1,5% podatku, zbiórek publicznych i internetowych oraz darowizn. Zapraszamy do nas osoby potrzebujące pomocy z całej Polski. Z roku na rok do naszej Fundacji przybywa Podopiecznych. Zaufało nam już ponad 2000 osób.

Nie pobieramy opłat za zakładanie i prowadzenie subkont ani żadnych prowizji od wpłat darowizn i odpisów 1,5% podatku.

Od  2016 roku dbamy o aktywność, sprawność i zdrowie seniorów, poprzez organizowanie dla nich bezpłatnych warsztatów i różnorodnych zajęć grupowych, takich, jak: nordic-walking, taniec w kręgu, fitness, język angielski czy trening werbalno-pamięciowy. Osoby starsze mogą uczestniczyć w bezpłatnych, indywidualnych konsultacjach dietetycznych. Organizujemy dla nich różnego rodzaju wykłady i prelekcje tematyczne związane ze zdrowiem i kulturą.

W swoim działaniu kierujemy się zasadą poszanowania godności, praw i wolności człowieka. Jesteśmy życzliwie nastawieni do świata, wrażliwi na krzywdy i ludzkie nieszczęścia.