Podaruj ukojenie zmysłom

PSONI Suwałki
organizator skarbonki

Zapraszamy Was serdecznie na Nasz Kiermasz charytatywny na rzecz uczniów Orew w Brodzie Nowym na grupie facebookowej Kiermasz Charytatywny na rzecz uczniów Orew w Brodzie Nowym | Facebook

Wszystkie ozdoby, to praca uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół. Godziny spędzone na tworzeniu, wielkie serca i zaangażowanie. Wszystko to po to, żeby pomóc dzieciom.

Celem kiermaszu jest zebranie środków w kwocie 8.900 na łóżko wodne do nowej sali doświadczania świata.
Łóżko wodne pozwala na wykonywanie ruchów oraz odczuwanie własnego ciała przez osoby nawet głęboko i wielorako niepełnosprawne. Kołysanie rozluźnia stawy i mięśnie szkieletowe, pociesza, przypomina o naturalnym krążeniu i pulsacji. Ogranicza zachowania agresywne lub autoagresywne. Różnorodność oferowanych bodźców odciąga dzieci od zachowań niepożądanych, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Dzieci nadpobudliwe wyciszają się i uspokajają, natomiast dzieci bierne i zahamowane wykazują większą aktywność oraz chęć poznawania i działania.
Materac w łóżku to jednokomorowy worek, dający intensywniejszy efekt falowania. Łóżko wodne wyposażone jest w grzałkę elektryczną z termostatem, pozwalającą utrzymać temperaturę wody około 28 stopni. Obudowa łóżka zbudowana jest z płyty laminowanej 18mm ( kolor olcha). Krawędzie obudowy obite są pianką i skayem, co zabezpiecza przed uderzeniem. Łóżko posiada podstawę muzyczną, z głośnikami zamontowanymi pod materacem i na zewnątrz obudowy. W momencie włączenia radia lub słuchania muzyki relaksacyjnej z płyt CD, osoba leżąca na łóżku odbiera dźwięki całym ciałem – nie tylko za pomocą słuchu.

Irena Świacka


„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej -mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.” Julian Ejsmond
Wierzymy, że możemy na Was liczyć. I razem uda Nam się zapełnić skarbonkę.
DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA <3

Wsparli

20 zł

irena swiacka

40 zł

Agnieszka Ch

Licytacja 136
43 zł

Justyna

100 zł

Jadeszko Mieczysław

41 zł

Justyna

50 zł

Ania R

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
103%
9 206 zł Wsparło 160 osób CEL: 8 900 ZŁ