Fundacja Ewy Naworol

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Jelcz-Laskowice, dolnośląskie

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).
Troszczmy się o Tych, którzy zostali sami, nie mając już zbyt wiele siły na stawienie czoła życiowym problemom. Niech wiedzą, że o Nich pamiętamy, w ten ważny przedświąteczny czas.
Kochani, po raz czwarty organizujemy naszą coroczną, przedświąteczną zbiórkę żywności, środków czystości i rzeczy potrzebnych. Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Jelcz-Laskowice i okolic o wsparcie Naszej Akcji.
Osoby, które chcemy odwiedzić z podarunkami 19 i 20 grudnia, w asyście pracowników MGOPS to ludzie starsi, którym co miesiąc brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy: jedzenie, środki czystości, nową, świeżą pościel, ciepłe ubrania, nierzadko nie mają w domu podstawowych sprzętów takich jak pralka czy czajnik. Co roku, odwiedzając tych ludzi w ich domach przekonujemy się jak wiele dla Nich znaczy samo zainteresowanie, wizyta, wspólna modlitwa, kolędowanie.
Dzięki ludziom wielkiego serca, firmom, które nie pozostają obojętne na krzywdę Nasza Akcja ma coraz większe zasięgi, obdarowujemy coraz więcej osób, które dostają zapas żywności i środków czystości wystarczający nawet na kilka miesięcy, otrzymują też rzeczy poprawiające ich standard życia na przykład nowe, wygodne łóżko. Dzięki Miejsko-Gminnenu Ośrodkowi Pomocy Społecznej dokładnie wiemy co danej osobie sprawi największą radość, czego najbardziej potrzebuje, a nie może sobie kupić. Codziennie będziemy publikować krótki opis danej osoby wraz z listą rzeczy, których najbardziej potrzebuje.
Każdy może wpłacić dowolna kwotę dla danej osoby, wpisując tylko jej imię. Pieniądze będą przeznaczone na zakupienie dla tej osoby potrzebnych rzeczy.