"Córeczko, kocham Cię i zrobię wszystko, byś była zdrowa!"

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 13 679 osób
462 108,42 zł (95,17%)
Brakuje jeszcze 23 427,58 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0048728 Paulinka
Zbiórka na cel
operacja nóżki w Paley European Institute

Paulinka Tężycka, 2 latka

Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie

zniekształcenia lewej nóżki. Fibular hemimelia - brak kości strzałkowej, stopa trójplaczasta, koślawość kolana, koślawość biodra, skrócenie kości uda oraz kości podudzia.

Rozpoczęcie: 20 Marca 2019
Zakończenie: 23 Grudnia 2020

11 Maja 2020, 11:00
Walczymy o Paulinkę ze wszystkich sił❗️

Żyjemy i jesteśmy w czasach trudnych, niepewnych. My jako rodzice Paulinki również jesteśmy pełni obaw i niepokoju o to, co przyniesie kolejny dzień... Niepewne jest wszystko. Niepewny jest przylot dr Paley'a do Warszawy, który miał odbyć się w sierpniu.
W sierpniu też ma zostać wykonana pierwsza operacja z czterech.

By wykonać operację, wciąż brakuje niemal 200 tys. zł!

Prosimy, bądźcie z nami w długiej walce i drodze. Paulinkę czeka kilka etapów i kilkanaście lat walki i drogi o zdrowe, o równe nogi.

Paulinka Tężycka

Nie poddajemy się, walczymy do upadłego, układamy i wstajemy, walczymy dla naszej ukochanej córeczki Paulinki, której nóżki różnią się już o 5 cm! Potrzebny jest też nowy bucik – nowa orteza!

Pamiętajcie, każde wsparcie jest potrzebne Paulince – każde! Udostępniajcie, rozmawiajcie o Paulince, przekazujcie informacje dalej, a wierzymy i nadal mamy nadzieje, że z Wami wszystko się uda!

Bądźcie z nami, bądźmy razem, razem możemy więcej, nawet w tym ciężkim dla wszystkich czasie...

Bardzo prosimy!

Mama Paulinki.

Pokaż wszystkie aktualizacje

01 Października 2019, 17:14
Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne...

„Fit Muffinki od Paulinki” w nielimitowanej ilości...  

Muffinki o smaku… satysfakcji, satysfakcji z pomagania! Te muffinki będą na niby, ale Twoja pomoc będzie PRAWDZIWA, REALNA!

Skusisz się? O co chodzi?! 

Paulinka Tężycka

Szczegóły naszej WIELKIEJ AKCJI znajdziesz tutaj: 

KLIKNIJ TUTAJ www.siepomaga.pl/fit-muffinki-od-paulinki

"Kocham Cię mocno. Jesteś piękna. Naprawimy Twoją nóżkę – niczym się nie martw. Obiecuję Ci to". To były pierwsze słowa, jakie wypowiedziałam do mojej córeczki...

Wszystkie łzy się wymieszały – te ze szczęścia i te ze strachu. Moja córeczka była śliczna, dosłownie piękna, taka, jaką sobie wymarzyłam.

Piękny, słoneczny, czerwcowy dzień, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy. Dostałam ją na ręce, maleńką, bezbronną, piękną. Byłam taka dumna i taka szczęśliwa, i mogłoby to trwać w nieskończoność, gdyby nie lekarze, którzy oglądali nóżkę mojego dziecka.

Paulinka Tężycka

Defekt, niedorozwój, za mała, za krótka… nie takie słowa chce słyszeć matka zaraz po urodzeniu swojego dziecka. Patrzyłam na malutką nóżkę Paulinki, która miała tylko 3 paluszki, była nienaturalnie wykręcona, mniejsza od drugiej. Nikt wcześniej nie powiedział mi, że moja córeczka może urodzić się z wadą. Z perspektywy czasu myślę, że może i lepiej, bo co by to zmieniło? Nie można przygotować się na niepełnosprawność własnego dziecka…

Kiedy pierwsze emocje opadły, wszystkie pytania, które do tej pory czaiły się w ukryciu, spadły na głowę. Czy moja córeczka będzie sprawna? Jak pierwszy raz stanie na nóżkach? Jaki czeka ją los – amputacja i wózek, proteza? Z ogromną miłością ze łzami w oczach patrzyłam w jej piękne oczy i powtarzałam – będziesz zdrowa, będziesz żyła, tak jak wszystkie małe dziewczynki…

Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, ile kosztuje przywrócenie sprawności, tak okaleczonemu przez los dziecku. Nóżkę Paulinki lekarze włożyli w gips, który mieliśmy zmieniać co tydzień. Naiwnie wierzyłam, że gdy go w końcu zdejmą, resztę da się odmienić rehabilitacją… Dzisiaj wiem, że gips nie miał sensu, a rehabilitacja nie wydłuży nóżki mojego dziecka, nie zapewni mu tego, że sama stanie na nogi.

Docierało do mnie, że konieczne są długie i skomplikowane operacje, w których nastąpi korekta stopy, kolana i biodra. Później Paulinka będzie miała wydłużaną nóżkę, by doganiać tą zdrową. Dużo podróżowaliśmy, szukając pomocy. Niestety wszędzie słyszeliśmy, że operacje trzeba robić oddzielnie – minimum, co dwa lata i wszystko to rozwlecze się na kilkanaście kolejnych lat. Paulinka będzie bardzo cierpiała, straci wiele miesięcy życia, a za efekt tych wszystkich zabiegów nikt nie poręczy…

Nie poddawaliśmy się, poszukując innego rozwiązania. Na początku lutego poznaliśmy wspaniałego i pogodnego człowieka, doktora - Drora Paleya, który od wielu lat pomaga dzieciom samodzielnie chodzić. Zbadał on Paulinkę dokładnie, sprawdził stópkę, kolano i biodro, i stwierdził, że moja córeczka sama na własnych nogach pójdzie do szkoły.

Jak Paulinka skończy dwa latka, doktor Paley naprawi  stopę, kolano i biodro. Potem czekają ją rehabilitacje, a za dwa, trzy lata pierwsze wydłużenie nóżki. Potem będzie jeszcze jedno wydłużanie i cud – chodzenie na własnych, równych nogach. Chciałabym jak najszybciej przez to przejść, by potem nie pamiętać, jak bardzo ją bolało…

Paulinka Tężycka

Cena za cud jest ogromna – ponad pół miliona złotych, ale nie ma już odwrotu. Obiecałam małej niewinnej istocie, że stanie na nóżki, że damy radę! To obietnica z głębi matczynego serca, której sama nie zdołam sprostać. Nawet jeśli sprzedamy mieszkanie i wszystko, co zdołaliśmy zgromadzić, nie uzbieramy takich pieniędzy.

Ludzie mają wiele marzeń i pragnień, kiedy mówią o swoich dzieciach. Ja mam tylko jedno, chcę, żeby w życiu mojej córeczki wydarzył się cud. Zaczynam z Wami spełniać obietnicę, którą dałam mojemu choremu dziecku. Dzięki Wam Paulinka będzie mogła stawiać pierwsze, równe kroki... Razem możemy zdziałać cuda! Bardzo proszę – pomóżcie nam!
Mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 13 679 osób
462 108,42 zł (95,17%)
Brakuje jeszcze 23 427,58 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0048728 Paulinka