W nowych butach w nowy rok szkolny!

Yusuph Kiduta
Zbiórka zakończona

W nowych butach w nowy rok szkolny!

Cel zbiórki:

Zakup obuwia dla dzieci z wioski w Tanzanii

Zgłaszający zbiórkę: STOWARZYSZENIE TO HELP AFRICA
Yusuph Kiduta, 35 lat
Handeni/Tanzania
Bieda, pomoc społeczna
Rozpoczęcie: 6 Grudnia 2021
Zakończenie: 16 Listopada 2022

Rezultat zbiórki

Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz naszych małych podopiecznych z wioski Kwamneke: "W nowych butach na nowy rok szkolny." W Afryce cykl nauki jest trochę inny – nowy rok szkolny rozpoczyna się od stycznia. Wiedząc, że większość z naszych dzieci ma bardzo zniszczone buty, w których chodzi do szkoły, lub nie ma ich wcale, zorganizowaliśmy na ten cel zbiórkę na portalu siepomaga.pl.

Realia Afryki są zupełnie inne niż nasze europejskie. W tak zwanej "codzienności" rodziców nie stać na ich zakup. Jeśli są w stanie kupić jakiekolwiek buty, to są to najtańsze buty - zwykle japonki. I kupują je tylko wtedy, gdy poprzednie już całkowicie nie nadają się do użytkowania. Ale niestety też jest tak, że czasami nie kupują żadnych butów, bo nie stać ich nawet na zwykłe i najtańsze japonki i wtedy niestety dzieciaki pokonują drogę do szkoły boso. A droga ta często bywa daleka, ciernista i wyboista. Dlatego też zależało nam, żeby zakupić dla uczniów ze szkoły w Kwamneke buty, w którym mogłyby pokonywać drogę do szkoły.

Yusuph Kiduta

Część  zakupiliśmy w Polsce, a resztę na miejscu, na targu w Kwamneke. Sam dzień przekazania butów dla dzieci był ważnym wydarzeniem, w którym uczestniczyły z całymi rodzinami. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy przymierzą wyłożone buty i będą mogły wybrać te, które na nie pasują. Radość, kiedy okazywało się, że upatrzona przez nich para butów idealnie pasuje, była bezcenna.

Dziękujemy za Wasze ogromne serca - to dzięki Wam mogliśmy namalować uśmiechy na twarzach dzieci.

Opis zbiórki

Są takie miejsca na świecie, gdzie dzieci nie mają marzeń. Albo mają najprostsze. Jednym z takich miejsc jest Handeni – mała wioska w buszu w Tanzanii, a jednym z takich marzeń jest mieć buty...

Czasami trudno nam uwierzyć, że są jeszcze takie miejsca na świecie, gdzie dzieci nie mają butów. Dla dzieci z tanzańskiego buszu, posiadanie butów to luksus, na który nie stać ich rodziców. Bieganie boso i ranienie stóp o kolce to dla nich codzienność. W zasadzie przyzwyczaiły się już do tego bólu. Ale mimo to wciąż marzą o tym, żeby mieć chociaż jedną parę butów, w których mogliby pójść do szkoły.

Yusuph Kiduta

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. To czas obdarowywania prezentami i dzielenia się dobrem. I właśnie w tym czasie, wspólnymi siłami pragniemy każdemu z 200 uczniów naszej szkoły w Kwamneke podarować parę butów. Większość z nich nie posiada butów, a jeżeli już je mają, to są one bardzo zniszczone lub są za duże albo za małe. To powoduje, że dzieciaki całymi dniami chodzą boso, przez co często dochodzi do różnego rodzaju skaleczeń i trwałych urazów, a ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej sprawia, że najdrobniejsze rany i skaleczenia stóp niosą ze sobą długotrwałe i niepotrzebne cierpienia.

Yusuph Kiduta

Stąd też takie marzenia. Marzenia o butach. Chcielibyśmy je spełnić, aby każde z tych dzieci nie było bose i w nowy rok szkolny, który rozpoczyna się 1 stycznia, mogły wejść z nowymi butami. Koszt jednej pary to 30 zł. Na ten cel potrzebujemy 6000 zł.

Dziękujemy za każdą wpłatę!

Obserwuj ważne zbiórki