Alma Spei na pomoc ukraińskim hospicyjnym dzieciom

ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci
Zbiórka zakończona

Alma Spei na pomoc ukraińskim hospicyjnym dzieciom

Cel zbiórki:

zabezpieczenie sprzętu medycznego, leków i codziennego funkcjonowania nieuleczalnie chorych dzieci z Ukrainy

Zgłaszający zbiórkę: ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci
ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci
Rozpoczęcie: 5 Marca 2022
Zakończenie: 21 Lutego 2023

Rezultat zbiórki

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi, które wraz z rodzinami musiały opuścić Ukrainę.
Dzięki Wam udało nam się zaopiekować pięcioma rodzinami w tym trudnym dla nich czasie.
Część z nich nadal pozostaje pod naszą opieką.
Dziękujemy!

Opis zbiórki

Alma Spei Hospicjum dla dzieci zdecydowało o przyjęciu pod swoją opiekę dzieci nieuleczalnie chorych z Ukrainy. Opieka paliatywna w kraju objętym wojną nie istnieje, a potrzeby dzieci nieuleczalnie chorych wymagają zabezpieczenia.

Nie możemy być obojętni na sytuację naszych sąsiadów, dlatego podjęliśmy decyzję o pomocy w obszarze, na którym znamy się najlepiej. W nocy z czwartku na piątek karetką ze Lwowa przyjechał do nas Illa z rodzicami. Illa ma niespełna 14 lat i jest nieuleczalnie chorym chłopcem, aktualnie będzie przebywał pod naszą opieką. Będzie potrzebna pomoc. Dla Illi ale także dla innych ukraińskich dzieci, które niebawem mają trafić pod naszą opiekę.

ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci

Przede wszystkim potrzeba spokojnego i ciepłego domu, sprzętu medycznego, leków, żywności specjalistycznej. Ponadto opieką należy otoczyć rodziny naszych podopiecznych, którzy często z jedną torbą czy walizką musieli uciekać ze swojego ojczystego kraju.

Pomimo, że jak każdy z nas woleli by oni być u siebie, to sytuacja zmusiła ich do podjęcia dramatycznych decyzji o wyjeździe z własnego kraju. Zdecydowali się na długą, ryzykowną drogę by zapewnić opiekę swoim chorym dzieciom. Spotykamy się z ich ogromną wdzięcznością i smutkiem za razem.

Aktualnie stajemy wszyscy w obliczu ogromnego wyzwania, jakim jest pomoc. Potrzebujemy zabezpieczyć środki na co najmniej kilka miesięcy wsparcia naszych nowych ukraińskich rodzin. Opieramy się na szacunkach, bo trudno nam przewidzieć w jaki sposób sytuacja się rozwinie. Na ten moment wiemy, że konieczny będzie zakup sprzętu medycznego, leków, środki finansowe na wsparcie w codziennym funkcjonowaniu i zabezpieczeniu podstawowych potrzeb życiowych. Mamy możliwość przyjęcia piątki dzieci, dlatego potrzebujemy pilnie kwoty ok. 200 000 zł.

Wierzymy w Wasze wielkie serca, które pomogą nam nieść pomoc.

Obserwuj ważne zbiórki