Zdrowy senior - szczęśliwy senior. Wesprzyj ich rehabilitację

Seniorzy 60+
Zbiórka zakończona

Zdrowy senior - szczęśliwy senior. Wesprzyj ich rehabilitację

Cel zbiórki:

Rehabilitacja 50 seniorów ze stwardnieniem rozsianym

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja HAPPY SENIOR
Seniorzy 60+
Warszawa, mazowieckie
Rozpoczęcie: 17 Lutego 2021
Zakończenie: 10 Sierpnia 2022

Opis zbiórki

Społeczeństwo starzeje się i nasila się zjawisko niepełnosprawności. Trudności w poruszaniu się powodują uzależnienie od innych osób, izolację, większą ilość przyjmowanych leków, częste wizyty lekarskie i hospitalizacje, większą śmiertelność. To również jeden z głównych powodów depresji i wzrostu samobójstw. Szacuje się, że co trzecia osoba 60+ ma zaburzenia równowagi, które są przyczyną upadków i groźnych złamań, co znacząco zwiększa ryzyko zgonu. Nie możemy tego bagatelizować. Szczególnie w czasie pandemii, dostęp do wszelkich konsultacji i zabiegów medycznych jest bardzo utrudniony.

Seniorzy 60+

Seniorzy bardzo potrzebują rehabilitacji, a szczególnie ci, którzy przechorowali COVID-19 i których nie stać na opłacenie drogich turnusów rehabilitacyjnych w uzdrowiskach. W przeciwnym wypadku pojawią się poważne konsekwencje zdrowotne oraz nieodwracalne i destrukcyjne zmiany. 

Seniorzy 60+

Chcemy objąć rehabilitacją grupę seniorów chorującą na stwardnienie rozsiane. Poprawić ich chód, koordynację i równowagę. Na co dzień osoby z SM mają utrudniony dostęp do fizjoterapii, dlatego chcemy poświęcić im szczególną uwagę. Jako pierwsi w Polsce organizujemy taką rehabilitację dla seniorów, rehabilitację na najwyższym, światowym poziomie. Profesjonalni i empatyczni fizjoterapeuci oraz innowacyjne urządzenia do rehabilitacji - to wszystko pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty. 

Seniorzy 60+

Niniejszy projekt to nowoczesne ćwiczenia rehabilitacyjne oparte na diagnozie oraz przełomowe oprogramowanie ustalające nowe standardy w kontroli, monitoringu i zbieraniu danych o treningu. To także ćwiczenia medyczne, które aktywizują seniorów bez obciążania stawów i które mogą być wykonywane nawet, jeśli mamy do czynienia z wcześniej istniejącymi schorzeniami lub przebytymi operacjami. 

Planujemy po szesnaście, indywidualnie dopasowanych zabiegów fizjoterapeutycznych dla 50 osób z Warszawy i okolic (2 razy w tygodniu przez 2 miesiące), w tym dla seniorów ozdrowieńców COVID-19 oraz chorych na SM. Planujemy również transport dla tych najbardziej potrzebujących. Na sfinansowanie całego projektu potrzebnych jest mnóstwo pieniędzy. Naszym celem jest, aby starsi ludzie nieodpłatnie skorzystali z innowacyjnych zabiegów fizjoterapeutycznych pod okiem specjalistów. 

Seniorzy 60+

Dzięki udziałowi w tym projekcie seniorzy będą sprawniejsi (np. poprawa wydolności, zakresu ruchu, koordynacji, chodu, zmniejszenie bólu pleców), zdrowsi (np. poprawa krążenia, odporności), uśmiechnięci i z nadzieją będą patrzeć w przyszłość, a przecież na to bezwzględnie zasługują. Mamy wyjątkowo trudny czas. Seniorzy bez specjalistycznej fizjoterapii z dnia na dzień tracą sprawność i samodzielność.

Dzięki Twojej wpłacie możemy to zatrzymać. Każda złotówka ma znaczenie, a razem mamy ogromną siłę!

Obserwuj ważne zbiórki