POMOC DLA UKRAINY

Stowarzyszenie Emaus - Rzeszów
Zbiórka zakończona

POMOC DLA UKRAINY

Cel zbiórki:

Zakup żywności

Zgłaszający zbiórkę: Stowarzyszenie "Emaus-Rzeszów"
Stowarzyszenie Emaus - Rzeszów
Rozpoczęcie: 22 Lipca 2022
Zakończenie: 8 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Potrzebna pomoc dla wyjątkowego miejsca, gdzie ludzie w trudnych sytuacjach życiowych, z których często nie widać nawet światełka w tunelu, uzyskują wsparcie i nadzieję. Gdzie spotykają dobre i otwarte na potrzeby bliźnich serca. Gdzie ich świat zmienia się na ciut lepszy... 

Stowarzyszenie Emaus - Rzeszów

Karmią, dają schronienie od zimna, pomagają wychodzić z bezdomności i nałogów. Caritas w Drohobyczu na Ukrainie wspiera ludzi bez względu na narodowość czy wyznanie. Nierzadko jej podopiecznymi bywają Polacy i osoby z polskim pochodzeniem. W Drohobyczu stworzyli Wspólnotę Nasza Chata. Prowadzą schronisko dla ludzi ulicy - nieporadnych, zmarzniętych, głodnych i żebrzących. Nikomu nie odmawiają dachu nad głową, bo wiedzą, że może to oznaczać śmierć. I uczą poprzez pracę.

Stowarzyszenie Emaus - Rzeszów

Wspólnota Nasza Chata w Drohobyczu - Są to ludzie w podeszłym wieku, ale też młodsi, którzy tu pracują, bo istotą naszej działalności jest resocjalizacja, by ludzie mogli się nauczyć odpowiednich nawyków. W Drohobyczu prowadza też stołówkę, gdzie za symboliczną opłatą każdy może dostać obiad. A wiele rodzin - za darmo. Zbierają w ten sposób fundusze na działalność. Dwa piętra wyżej prowadzą też świetlicę socjoterapeutyczną, placówkę dla niepełnosprawnych. A w pobliżu Drohobycza stworzyli Nazaret ośrodek terapii uzależnień. Tu trafiają ludzie z całej Ukrainy, bywają też z Polski.

Stowarzyszenie Emaus - Rzeszów

Dotychczas wysłaliśmy już trzy transporty z żywnością, lekami, artykułami higienicznymi itp. i chcemy kontynuować nasze wsparcie, jednak sami już nie damy rady. Dlatego uruchomiliśmy tę zbiórkę i zachęcamy Was, żebyście się do nas przyłączyli. Prosimy, pomóżcie nam pomagać innym.

Obserwuj ważne zbiórki