Usłyszeć świat i bez strachu spojrzeć w przyszłość

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 272 osoby
10 133 zł (4,64%)
Brakuje jeszcze 208 170 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Operacja rekonstrukcji małżowiny usznej w Kalifornii

Kinga Naparło, 11 lat

Toruń, kujawsko-pomorskie

Wada wrodzona ucha prawego, niedosłuch prawostronny

Rozpoczęcie: 3 Października 2019
Zakończenie: 7 Stycznia 2021

Cisza, kompletna cisza… – kiedy towarzyszy Ci kilka godzin, czujesz spokój. Kiedy jednak te godziny przeradzają się w lata, pojawia się strach. Strach, który towarzyszy nam i naszemu dziecku od dnia narodzin. Córeczka urodziła się niedosłysząca. Od tamtej pory nasz życie to walka o to, by mogła w pełni nas usłyszeć. Prosimy, pomóż nam tego dokonać...

Kinga Naparło

Chwile szczęścia po narodzinach Kingi minęły tak szybko, jak się pojawiły. Kilka zdań, z którymi przyszedł do nas lekarz, zrujnowało wszystko. Córeczka urodziła się z niedorozwojem małżowiny usznej, z jednostronnym niedosłuchem, ma zniekształcony policzek i porażenie nerwu twarzowego. 

Rozpoczęliśmy wojnę o nasze dziecko! Specjaliści laryngolodzy, neurolodzy, genetycy, logopedzi – każdy chciał stawiać diagnozy i leczyć po swojemu Serce nam pękało, nie wyobrażaliśmy sobie, że Kinga nigdy nas nie usłyszy. Później nastąpiła seria badań w znieczuleniu ogólnych. To okropne uczucie trzymać na rękach dziecko, które wiotczeje pod wpływem podanych leków. 

Przed drugim rokiem życia udało nam się dostać na prywatną konsultację w Światowym Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach. Wtedy zobaczyliśmy światełko w tunelu! Co wizytę dostawaliśmy nowe informacje, jak postępować, jak ćwiczyć, żeby nastąpił rozwój mowy (bo na szczęście Kinia słyszy na drugie ucho) i udało się. Miesiąc po trzecich urodzinach nasza Kinia wypowiedziała pierwsze słowa!

Kinga Naparło

Do 5 roku życia czekaliśmy, aby wykonać tomografię głowy celem wykazania, w jakim stanie jest ucho środkowe. Niestety tomografia nie dała nam nadziei na poprawę sytuacji. Budowa ucha środkowego okazała się szczątkowa, co oznaczało, że dostępnych implantów nie da się wszczepić... Jedynym rozwiązaniem okazała się opaska z zewnętrznym aparatem słuchowym, który przylega do kości i poprzez nią przewodzi dźwięki. 

Kinia ma teraz 10 lat. Czuje na sobie zdziwione spojrzenia ludzi, którzy zauważają, że nie ma ucha. Inne dzieci potrafią być bezlitosne. Pytają, dlaczego Kinia wygląda inaczej. To boli zarówno ją, jak i mnie – matkę.

W zeszłym roku otrzymaliśmy zgodę na wykonanie operacji rekonstrukcji małżowiny usznej. Ostatecznie poinformowano nas, że operacja planowana jest na 2032 rok. To za 12 lat… Kinga będzie miała wtedy 22 lata.

Szok, niedowierzanie, zupełny chaos i dezinformacja. Najgorzej było nam o tym powiedzieć dziecku, które tyle lat czekało i na swój sposób przeżywało wewnętrzny dramat. To nas jednak zmobilizowało do działania i znaleźliśmy rozwiązanie najlepsze z możliwych. W sierpniu byliśmy z Kinią na konsultacji z lekarzem z kliniki The Hearing Device Center w Kalifornii. Konferencję prowadził świetny specjalista – Dr. J. Tahiri, który rekonstruuje uszy innowacyjną metodą Medpor. Podczas konferencji i indywidualnych konsultacji dowiedzieliśmy się więcej niż przez 10 lat w Polsce.

Kinga Naparło

Kinia ma mieć przesunięty kanał słuchowy, zrekonstruowaną małżowinę i przeszczepioną tkankę tłuszczową w okolice zniekształconych kości żuchwy i szczęki. Jeśli na czas uda się zebrać potrzebną kwotę, operacja będzie mogła odbyć się w ciągu roku! 

Czasem Kinia smutnieje, wstydzi się, ale wtedy szczera rozmowa i nadzieja, że za rok niczym nie będzie się różniła od swoich kolegów i koleżanek, na nowo przywraca radość i uśmiech. Prosimy, pomóż naszej córeczce! Tylko dzięki Twojemu wsparciu Kinga może słyszeć na oba uszka. Jej życie może być lepsze!

Rodzice, Anna i Jarosław

Ładuję...

250 zł

ImperiumLamp.pl

25,67 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 272 osoby
10 133 zł (4,64%)
Brakuje jeszcze 208 170 zł
Wesprzyj Wesprzyj