Samotna, niewidoma matka walczy o zdrowie syna! Pomoc ponownie potrzebna!!

Radosław Walczyński

Samotna, niewidoma matka walczy o zdrowie syna! Pomoc ponownie potrzebna!!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0060046
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Podanie immunoglobulin i diagnostyka, pobyt w czasie leczenia, dojazdy

Radosław Walczyński, 8 lat
Białystok, podlaskie
Zaćma wrodzona, cytomegalia wrodzona, autyzm wczesnodziecięcy, opóźniony rozwój psychoruchowy, niedoczynność tarczycy i alergie pokarmowe
Rozpoczęcie: 21 Lipca 2022
Zakończenie: 5 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Raduś wciąż potrzebuje leczenia - o wsparcie prosi niepełnosprawna mama. Patrząc na swojego synka, chciałabym dać mu to, co najważniejsze zdrowie i możliwość nieustannego rozwoju, co w przypadku Radusia jest zmaganiem się z wieloma niepełnosprawnościami i chorobami.

Tak niemal dwa lata temu o zdrowie Radusia prosiła jego mama:

Radek urodził się z małogłowiem, cytomegalią, zaćmą, niedokrwistością i arytmią. W wieku 2,5 roku został u synka zdiagnozowany autyzm. W czasie swojego krótkiego życia przeszedł 2 operacje zaćmy, był wielokrotnie hospitalizowany i rehabilitowany, dzięki czemu siedzi i chodzi, Raduś przeszedł także terapię immunoglobulinami ludzkimi na Ukrainie, co w jego przypadku okazało się strzałem w jego ciężki autyzm.

Z dziecka, które nie reagowało na imię, nie rozumiało mowy ludzkiej, nie wykonywało żadnych poleceń, tylko kręciło się wokół własnej osi i lizało szyby, zmieniło się nie do poznania. Tych zachowań już nie ma. Raduś reaguje na imię, na wszelkie polecenia, na tyle jest dzieckiem myślącym, że jak czegoś nie chce wykonać, to robi to dokładnie odwrotnie, w przedszkolu dobrze współpracuje na terapiach, interesuje się otoczeniem, zaczepia ludzi na ulicy, już nie jest zamknięty w swoim świecie, ale domaga się przytulania i łaskotek. Dokonał się ogromny postęp w rozwoju, ogromny cud i wszystko dzięki ogromnej rzeszy Darczyńców. 

Jednak żeby umożliwić Radkowi dalszy rozwój lekarze z Ukrainy zalecili mu kolejne 4-6 wlewów z immunoglobulin ludzkich, ponieważ w jego przypadku dają rewelacyjne efekty poprawiające funkcje poznawcze, tym samym regenerują uszkodzony mózg. Jest to możliwe do przeprowadzenia w Polsce (jednak nie refundowane) ze względu na obecną sytuację na Ukrainie. Pomimo rozwoju i poprawy funkcji poznawczych Radka, nadal patrzę w przyszłość z ogromnym niepokojem, ponieważ synek potrzebuje mojej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach samoobsługowych.

Jedynym, już sprawdzonym i skutecznym ratunkiem dla Radka są immunoglobuliny ludzkie, na które zareagował rewelacyjnie. Przed podjęciem terapii z immunoglobulin w poradni psychologiczno-pedagogicznej był oceniony na 6-7 miesięcznego niemowlaka natomiast po terapii panie z przedszkola oceniły go na 2,5 letnie dziecko. I to stało się zaledwie w przeciągu pół roku.

Niestety, koszt terapii to kwota, którą trudno mi sobie nawet wyobrazić. Jestem osobą niepełnosprawną w znacznym stopniu i sama wychowuję syna. Bardzo chciałabym pracować, ale o pracę zdalną, (bo tylko taka wchodzi w grę, przy tak niepełnosprawnym dziecku) pomimo wyższego wykształcenia jest trudno. Utrzymujemy się głównie z niewielkiej renty. Proszę, pomóż mi w tej trudnej walce o zdrowie jedynego dziecka.

---

Możesz pomóc Radkowi, biorąc udział w LICYTACJACH1 i LICYTACJACH2

Informacje o Radku w mediach:

Super Express

Polonia 24 TVP

TVP BIAŁYSTOK

Gazeta.pl ZDROWIE –> KLIK

Radosław Walczyński

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0060046
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki