Rodzice go zostawili... Bez operacji Kubuś nie dożyje pełnoletności!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 19 726 osób
1 119 060,55 zł (134,71%)
Zbiórka na cel
Operacja kręgosłupa w klinice Dr Paleya w USA

Jakub Wiktorczyk, 3 latka

Gdańsk, pomorskie

Skolioza wrodzona 80 stopniowa, brak prawej nerki, uszkodzona lewa nerka, brak siedmiu żeber, niedorozwój lewej ręki i kciuka, problemy z perestaltyką jelit, refluks żołądkowo przełykowy, brak dwóch kręgów w kręgosłupie.

Rozpoczęcie: 24 Grudnia 2019
Zakończenie: 31 Marca 2020

20 Kwietnia 2020, 09:27
Termin operacji przesunięty...

Jakub Wiktorczyk

Jakub Wiktorczyk

Jakub Wiktorczyk

Pokaż wszystkie aktualizacje

09 Marca 2020, 11:40
Znamy termin operacji!

Kochani,

otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie terminu operacji Kubusia w USA. Już za miesiąc wyruszamy na wyprawę po zdrowie i sprawność! To wszystko dzięki Waszemu wsparciu!

Jakub Wiktorczyk

26 Lutego 2020, 14:51
Dziękujemy za wsparcie!

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie! Tak wiele dobrych serc pomogło już naszemu Kubusiowi. To dzięki Wam udało się przed czasem uzbierać całą kwotę na operację Kuby w USA. Jesteśmy właśnie na etapie umawiania jej terminu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, odbędzie się ona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Bądźcie z nami nadal! Zbiórka będzie kontynuowana do końca marca. Wiemy, że wiele osób wciąż chce wspierać Kubusia, dlatego zebrane powyżej 100% środki zostaną przeznaczone na rehabilitację oraz na poczet przyszłych operacji (pierwsza z nich prawdopodobnie będzie miała miejsce za 4 lata).

Wdzięczni Rodzice Zastępczy Kubusia

#ProstujemyPlecy #trojmiastodlakuby

12 Lutego 2020, 10:53
Poznajcie lepiej Kubusia i jego opiekunów!

Kochani,

dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie! Tak wiele dobrych serc pomogło już naszemu Kubusiowi, a my musimy prosić o jeszcze... Dzięki inicjatywie Trójmiasto dla Kuby nagraliśmy krótki filmik, dzięki któremu możecie nas trochę lepiej poznać i zobaczyć jak cudownym chłopcem jest Kubuś. Mimo swojego cierpienia potrafi sprawić, że każdy nowy dzień ma sens.

Bądźcie z nami, udostępniajcie ten filmik. Musimy dotrzeć z nim do jak największej rzeszy ludzi i zebrać pieniądze na operację!

#ProstujemyPlecy

Nie jesteśmy rodzicami Kubusia, ale kochamy go jak własne dziecko. Nie trzeba długo spoglądać na zdjęcie, żeby zobaczyć, jak ogromny ciężar ten maluszek nosi na swoich barkach… Dosłownie! Ogromne skrzywienie kręgosłupa, z którym się urodził, zagraża jego życiu i zdrowiu. Musimy jak najszybciej przeprowadzić operację w USA. Niestety, jej koszt zwala z nóg, a my nie mamy chwili do stracenia… 

Jakub Wiktorczyk

Kuba przyszedł na świat bardzo chory – jego mama przez całą ciążę nie chodziła do lekarza, nikt nie mógł pomóc temu dziecku, kiedy było to jeszcze możliwe. Nikt go nie chciał, nikt na niego nie czekał… Ani mama, ani tata... Po porodzie został szybko przetransportowany do szpitala w Gdańsku - dzięki temu żyje! Jesteśmy rodziną zastępczą dla Kubusia od jego drugiego miesiąca życia!

Od początku wiedzieliśmy, że Kuba urodził się z 80-stopniową skoliozą i niektórymi jej konsekwencjami. Kuba ma też wiele wad wrodzonych – brak prawej nerki, uszkodzona lewa nerka, brak siedmiu żeber, a te, co ma są zrośnięte, niedorozwój lewej ręki i kciuka, problemy z perestaltyką jelit, refluks żołądkowo-przełykowy, brak dwóch kręgów w kręgosłupie. Wszystkie narządy wewnętrzne są po prawej stronie oprócz nerki. Długo moglibyśmy tak wymieniać...

Jakub Wiktorczyk

Gabinety lekarskie i szpitale stały się naszym drugim domem. Mnóstwo wizyt, konsultacji, otrzymywanie coraz to gorszych informacji o tym, co jeszcze ze zdrowiem Kubusia jest nie tak. Najtrudniejszym wyzwaniem okazuje się to, co widać na pierwszy rzut oka - okropnie wygięty kręgosłup. Zaczęliśmy szukać pomocy u kilku ortopedów w Polsce i Czechach. W Polsce powiedziano nam, że Kuba może być zoperowany w wieku 5 - 7 lat, natomiast w Czechach poinformowano nas, że Kubuś jest "za stary'', ponieważ tam operują maluszki.

Nie możemy tak długo czekać – skolioza postępuje. Kubusiowi rośnie garb, a z przodu wychodzi mostek. Skolioza nie pozwala na rozwinięcie się żołądka. Kuba waży dziś 9,5 kg i ma hipoplazję płuca po lewej stronie. Przez to, że płuco jest niedorozwinięte, pojawiają się ciągłe problemy z oddychaniem, a to wiąże się z niedostateczną ilością tlenu w organizmie. Bez tlenu - nie ma życia...

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o instytucie doktora Paleya, oraz o tym, że tam mogą pomóc Kubie. Byliśmy na konsultacji medycznej i doktor powiedział, że jeśli nie pomożemy Kubie teraz, to może nie dożyć 20. urodzin. Doktor Paley jest gotowy go zoperować, ale musimy wylecieć do Stanów Zjednoczonych. To niestety wiąże się z ogromnymi kosztami...

Prosimy o pomoc, bo nie jesteśmy ludźmi zamożnymi i nie stać nas na sfinansowanie operacji Kuby w USA. Chcemy zawalczyć o jego dobre życie, żeby w przyszłości był samodzielnym człowiekiem! Dziękujemy wszystkim za okazane serce Kubusiowi.

Rodzice zastępczy Kubusia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 19 726 osób
1 119 060,55 zł (134,71%)