Rodzice go zostawili... Bez operacji Kubuś nie dożyje pełnoletności!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 19 726 osób
1 119 060,55 zł (134,71%)
Zbiórka na cel
Operacja kręgosłupa w klinice Dr Paleya w USA

Jakub Wiktorczyk, 3 latka

Gdańsk, pomorskie

Skolioza wrodzona 80 stopniowa, brak prawej nerki, uszkodzona lewa nerka, brak siedmiu żeber, niedorozwój lewej ręki i kciuka, problemy z perestaltyką jelit, refluks żołądkowo przełykowy, brak dwóch kręgów w kręgosłupie.

Rozpoczęcie: 24 Grudnia 2019
Zakończenie: 31 Marca 2020

Kochani,

taką wiadomość otrzymaliśmy właśnie od rodziców Kubusia:

"Dzień dobry. Z radością zawiadamiam, że operacja Jakuba Wiktorczyka odbyła się 18 sierpnia 2020 roku w Paley Institute znajdującym się terenie USA. Pierwsze chwile po operacji dla Kuby nie były łatwe, ale ku naszemu zaskoczeniu jak i też lekarzy, którzy go operowali, Jakub piątego dnia po operacji zaczął chodzić samodzielnie.

Jakub Wiktorczyk

Z każdym następnym dniem Kuba czuje się lepiej mimo zamontowanych dwóch prętów korygujących jego kręgosłup, z czego jeden jest magnetyczny. One zatrzymały skoliozę i będą wydłużane co 4 lub 6 miesięcy za pomocą pola magnetycznego. Pierwsze wydłużanie mamy zaplanowane na 17.09.20 w West Palm Beach w klinice Paleta. Potem następne w Warszawie w ich filii. Poprawa w postawie Kuby będzie rozłożona w czasie. Kuby kręgosłup ma być wydłużany przez dwa lata. Z tego powodu na tę chwilę nie ma dużej różnicy w Jego postawie.

Chcemy podziękować pracownikom Siepomaga jak i wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do sfinansowania tak kosztownej operacji w USA. To dzięki Wam Kuba może patrzeć z nadzieją w przyszłość, choć czeka go jeszcze wiele operacji."

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 19 726 osób
1 119 060,55 zł (134,71%)