Ukrainian Refugee Hub in Poland

Fundacja Sue Ryder

Ukrainian Refugee Hub in Poland

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0195040
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Transport i zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Sue Ryder
Fundacja Sue Ryder
Rozpoczęcie: 22 Marca 2022

Opis zbiórki

ŁĄCZYMY SIŁY!

Wspólnie z Państwem Jakubem i Małgorzatą Golata Fundacja Sue Ryder inicjuje nowy projekt – Ukrainian Refugee Hub, którego celem jest transport uchodźców z granicy z Ukrainą i pomoc w znalezieniu im tymczasowego zakwaterowania. Wielu uchodźców przybywających do Polski to osoby starsze, matki i dzieci – uciekający przed wojną z terytoriów Ukrainy, gdzie kończą się żywność, woda, leki i elektryczność, a ludność cywilna jest coraz bardziej atakowana przez rosyjskie siły zbrojne.

Fundacja Sue Ryder
Uchodźcy, którym teraz pomagamy, zanim dotarli do polskiej granicy, niejednokrotnie od wielu dni byli w bardzo ryzykownej podróży, nawet pod ostrzałem wroga. Z dumą możemy powiedzieć, że wszystkie rodziny, którym udało się pomóc, są teraz w domach naszych rodaków, którzy ich przyjęli pod swój dach (stan na 21.03.2022). Część dzieci uczęszcza już do polskich szkół.

Jakubowi i Gosi Golatom udało się uratować ponad siedemdziesiąt osób – matek i dzieci. Jest to tylko kropla w morzu ponad 2 mln uchodźców, którzy do tej pory przybyli do Polski. Z każdym dniem nasza pomoc będzie coraz bardziej potrzebna, dlatego prosimy wszystkich Państwa o pomoc.

PRZEWIEŹĆ I ZAKWATEROWAĆ JAK NAJWIĘCEJ OSÓB

Fundacja Sue Ryder
Jakub i Gosia porozumieli się z hotelem w Tryszczynie (Park Hotel Tryszczyn) i lokalną firmą autobusową, co umożliwia transport i zakwaterowanie uchodźców. Obecnie wykorzystywany jest jeden bus, którym może bezpiecznie podróżować 48 uchodźców. Hotel ma do dyspozycji 180 łóżek – jeśli uda nam się pozyskać środki – będziemy w stanie zwiększyć liczbę busów w każdym transporcie i wykorzystać całą bazę noclegową hotelu. Wszystkie uzbierane pieniądze przeznaczane są w całości na bezpośrednio na transport, żywność i schronienie. Hotel jest tymczasowym, krótkotrwałym miejscem pobytu, w którym uchodźcy mogą odpocząć, zanim znajdziemy im bardziej stałe domy w Polsce oraz innych krajach Europy.

Fundacja Sue Ryder

PROSIMY W IMIENIU UCHODŹCÓW

Każdy, kto był na granicy i widział tysiące dzieci i matek śpiących na podłodze centrów dystrybucyjnych wie, że tego obrazu nie da się zapomnieć. Od swojej pierwszej wizyty na granicy Jakub i Gosia wraz z grupą przyjaciół pracują 14-16 godzin na dobę. Chcemy im w tym pomóc. W imieniu uchodźców prosimy o darowizny – żadna nie jest zbyt mała. Wszystkie zebrane fundusze w całości zostaną wykorzystane na transport i zakwaterowanie uciekających przed wojną Ukraińców.

Z góry dziękujemy, Slava Ukraini! 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0195040
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki