Tli się we mnie nadzieja, że będę widzieć świat!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 998 osób
35 382 zł (35,38%)
Brakuje jeszcze 64 618 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0058511 Remigiusz
Zbiórka na cel
Terapia komórkami macierzystymi - 10 podań

Remigiusz Ciuraba, 41 lat

Rybnik, śląskie

Zanik nerwów wzrokowych

Rozpoczęcie: 12 Listopada 2019

11 Stycznia 2021, 10:36
Kolejne podanie komórek zostało przełożone...

Drodzy Pomagacze,

z przyczyn zdrowotnych, moje kolejne podanie będzie przesunięte w czasie. Jednak chciałem bardzo podziękować za każdą dotychczasową wpłatę, za każde wsparcie. Małymi kwotami do wielkiego celu!

Remigiusz Ciuraba

Mam nadzieję, że będziecie nadal mnie wspierać w tej trudnej walce. Walce o moje ciężko chore oczy. 
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dobrego w Nowym Roku 2021!

Remigiusz

Pokaż wszystkie aktualizacje

30 Listopada 2020, 13:13
Remigiusz już po 4. podaniu!

Drodzy Pomagacze,

czwarte podanie mam za sobą. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają moją zbiórkę. To dzięki Wam mogłem wziąć czwartą dawkę komórek macierzystych i walczyć o oczy! Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe. Przede mną jeszcze sześć podań.

Remigiusz Ciuraba


Teraz muszę uzbroić się w cierpliwość. Termin kolejnego podania: 28-30.12, także wyścig trwa. Będę ogromnie wdzięczny, jeżeli nadal będziecie wspierać mnie w tej trudnej walce. Małymi krokami uciekam ciemności. Wierzę, że wszystko będzie dobrze...

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dobrego!
Remigiusz

02 Listopada 2020, 11:50
Najnowsze wieści od Remigiusza!

Drodzy Pomagacze!

Jestem już po trzecim podaniu komórek macierzystych. Tym razem okołogałkowo. Kolejny raz chcę wszystkim bardzo podziękować, ponieważ to dzięki Wam mogę walczyć. To dzięki Wam mam szansę na odzyskanie wzroku. Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe. 
Przede mną jeszcze siedem podań (także okołogałkowych). Jest to długa i trudna walka, ale dzięki Waszemu wsparciu, możliwa do realizowania.

Remigiusz Ciuraba

Termin kolejnego podania: 25-27.11

Będę ogromnie wdzięczny, jeżeli nadal będziecie mnie wspierać nie tylko finansowo, ale i mentalnie. Pozdrawiam Was ciepło!

Remigiusz

05 Października 2020, 12:21
Jestem już po kolejnym podaniu!

Cześć i czołem!

Jestem już po drugim podaniu komórek macierzystych. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abym mógł walczyć o moje oczy. To dzięki Wam mogłem podjąć leczenie, to dzięki Wam mogłem wejść na tę trudną drogę i podążać nią.

Remigiusz Ciuraba

Bardzo dziękuję także wszystkim, którzy od niedawna wspierają mnie na wszelkie możliwe sposoby. Wiele osób dołączyło z dnia na dzień. Dziękuję. Każda pomoc jest na wagę złota!

Termin kolejnego podania 28-30.10

25 Sierpnia 2020, 09:45
Najnowsze wieści od Remigiusza!

Kochani,

bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli. To dzięki Wam mogłem zrobić pierwszy krok i rozpocząć trudną walkę, jaką jest ratowanie wzroku. Jestem poruszony i bardzo wdzięczny za każdą okazaną pomoc.

Remigiusz Ciuraba

Jestem już po pierwszym podaniu komórek macierzystych i na dzień dzisiejszy czuję się świetnie. Jednak całe leczenie będzie długim procesem. Dzięki Wam żyję nadzieją na lepsze jutro.

Termin kolejnego podania to: 28-30.09, także jest to wyścig z czasem, jego koszt wynosi prawie 15 tys. zł. Całej terapii nie można przerwać, bo ciągłość jest najważniejsza i przynosi najlepsze efekty, dlatego proszę od dalsze wsparcie...

Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc.

Remigiusz

Ciemność, widzę ciemność... To nie tylko cytat z kultowego filmu. To moja szara, a właściwie czarna rzeczywistość. Rozejrzyj się w prawo i w lewo. Świat, który nas otacza, naprawdę jest piękny, a ja chciałbym go jeszcze kiedyś zobaczyć. Na własne oczy...

Kiedy czternaście lat temu zaczęły się moje problemy ze wzrokiem, w życiu bym się nie spodziewał, że ostatecznie ten wzrok stracę. Trafiłem do lekarza z ostrym zapaleniem. Podjęto leczenie farmakologiczne, ale kolejne próby odstawienia leków kończyły się nawrotem choroby i ponownym pobytem w szpitalu. Przez cały okres leczenia przeszedłem aż siedem operacji, które miały nie dopuścić do całkowitej utraty wzroku. Niestety… ciągła farmakologia, jak i ingerencja chirurgiczna pozostawiły po sobie skutki uboczne - zanik nerwów wzrokowych oraz zniszczenie plamek żółtych. 

Remigiusz Ciuraba

Nigdy nie narzekałem na swój los. Nie chciałem, aby traktowano mnie ulgowo. Wolałem stawiać czoła wyzwaniom i dążyć do wybranego celu. Po tych wszystkich trudnych latach pojawiło się dla mnie światełko w tunelu. Znów mogę widzieć! Komórki macierzyste to moja szansa. Terapia nimi pomoże mi odbudować nerwy wzrokowe, jak i centralną część siatkówki w obu oczach, a co za tym idzie - w znacznym stopniu poprawić widzenie. 

Koszt terapii zwala z nóg. Pieniądze są tym, co hamuje mnie przed podjęciem leczenia. Koszt terapii to ponad 120 tys. złotych. Udało mi się już zebrać 40 tysięcy, ale wciąż brakuje mi pozostałej kwoty. Bardzo chcę odzyskać wzrok! To moje największe marzenie! Proszę, pomóż mi. Z góry dziękuję za każdy grosz i wsparcie. To trudna walka, ale wierzę, że z Twoją pomocą dam radę ją wygrać.

Remigiusz

---

Bądź na bieżąco, śledząc profil na FACEBOOKU RemigiuszC - Walka o wzrok

Przeczytaj też: Świat gaśnie w oczach Remigiusza. Nie pozwólmy na to

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 998 osób
35 382 zł (35,38%)
Brakuje jeszcze 64 618 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0058511 Remigiusz