Remont Dorotkowa

Pomóżmy "Dorotkowu" stworzyć jak najlepsze warunki do rehabilitacji i rozwoju dorotkowych dzieciaków oraz ich dorosłych już koleżanek i kolegów. Pomóżmy pomagać!

"Dorotkowo" pomaga osobom obciążonym anomaliami genetycznymi, zwłaszcza Trisomią 21, będącą przyczyną Zespołu Downa, w szczególności dzieciom.

Pomagamy naszym podopiecznym od momentu diagnozy, więc bywa, że jeszcze przed narodzeniem się dziecka. Wspieramy dzieci, ale i całe rodzinki, by chciały cieszyć się z życia. Organizujemy specjalistyczną rehabilitację, codzienne zajęcia edukacyjno-opiekuńcze, wyjazdy integracyjne (bez rodziców:-). Uczymy samodzielności niepełnosprawnych, ale i ich rodzinki.

Najpilniejsze potrzeby?

Obecnie remontujemy i doposażamy gabinety terapeutyczne oraz pomieszczenia socjalne, w których samodzielności będą się uczyć nasi podopieczni.  Sporo już zrobiliśmy. Kupiliśmy maty rehabilitacyjne, lustra, krzesełka typu Tripp-Trapp dla najmłodszych, wymienialiśmy wykładziny w kilku gabinetach. Dzięki #OlympusPolska umeblowaliśmy wiele pomieszczeń do rehabilitacji, ale i administracyjnych. Wyposażyliśmy gabinet neurologopedyczny dla maluszków, co wsparło PGE oraz OlympusPolska. Rodzice, przyjaciele i znajomi naszych dzieciaków przynieśli dziesiątki litrów farby, malujemy, odświeżamy, sprzątamy, urządzamy... Wiele jeszcze do zrobienia, a środki się wyczerpały...:-( Wszystkie gabinety terapeutyczne w Dorotkowie i cała przestrzeń dla naszych podopiecznych to ponad 800m2 (tylko podłóg)... Dużo więc jeszcze do zrobienia... Pomóżcie!

Potrzebne są:

- usługa malowania pomieszczeń (6900,00 zł)

- system "jednego klucza" do gabinetów (z myślą o zatrudnionych przez nas niepełnosprawnych) - 2600,00 zł

- 9 dozowników na ręczniki papierowe. Takie dozowniki, które nie pozwolą wyciągnąć całej swojej zawartości na jeden raz :-) 1500,00 zł

- dostosowanie pomieszczeń socjalnych i kuchni do potrzeb naszych podopiecznych, by mieli szansę uczyć się samodzielności (2 zmywarki do naczyń; 1 kuchenka indukcyjna; dostosowanie mebli kuchennych do potrzeb podopiecznych Dorotkowa) - ok. 10 tys. zł

Łączny szacowany koszt najważniejszych potrzeb remontowo-wyposażeniowych: 21 tys. zł

Pomóżcie nam stworzyć jak najlepsze warunki do rehabilitacji i rozwoju naszych dorotkowych dzieciaków oraz ich dorosłych już koleżanek i kolegów. Pomóż nam pomagać!

JESZCZE PRZED REMONTEM

Katarzyna Minczykowska-Targowska

Katarzyna Minczykowska-Targowska

Katarzyna Minczykowska-Targowska

Katarzyna Minczykowska-Targowska

Katarzyna Minczykowska-Targowska

Katarzyna Minczykowska-Targowska

Katarzyna Minczykowska-Targowska

 Wsparli

50 zł

Pola z rodzinką

Polcia zachwycona nowym klubikiem:-)
200 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Mellerki

50 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Kasia Czech

100 zł

Andrzej Dobrzyński

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
Wsparło 10 osób
1 950 zł (9%)
Brakuje jeszcze 19 050 zł
Wesprzyj