Susza zabija dzieci w Rogu Afryki. Pomóż

UNICEF POLSKA

Susza zabija dzieci w Rogu Afryki. Pomóż

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0230961
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie niedożywienia dzieci

Zgłaszający zbiórkę: UNICEF POLSKA
UNICEF POLSKA
Rozpoczęcie: 3 Listopada 2022

Opis zbiórki

Już ponad 2 miliony dzieci w krajach Rogu Afryki: Somalii, Etiopii i Kenii cierpi z powodu głodu. Ich życie jest zagrożone. Dzieci potrzebują natychmiastowego wsparcia i specjalistycznego leczenia skutków skrajnego niedożywienia. Tak jak dwuletnia Nurto.

UNICEF POLSKA

Dzieci takie jak Nurto potrzebują Twojej pomocy!

Nurto ma tylko 2 lata. Brak pełnowartościowych, regularnych posiłków sprawił, że z każdym dniem staje się coraz chudsza i słabsza. Tylko leczenie może uratować jej życie. Dziewczynka i jej rodzina mieszkają w obozie dla osób wewnętrznie przesiedlonych w Etiopii. Jak tysiące innych ludzi trafili tu w poszukiwaniu ratunku po bezskutecznych próbach zdobycia żywności i wody.

UNICEF pomaga dzieciom i ich rodzinom we wszystkich krajach Rogu Afryki. Od lat skutecznie walczymy z niedożywieniem u dzieci. Dostarczamy bogatą w składniki odżywcze żywność terapeutyczną w postaci łatwo przyswajalnej i smacznej pasty z orzeszków ziemnych oraz specjalistyczne mleko, dla dzieci cierpiących z powodu skrajnego niedożywienia.

Jednak przez trwający kryzys liczba dzieci potrzebujących naszej pomocy dramatycznie wzrosła. Rośnie też koszt żywności terapeutycznej. Bez pomocy Darczyńców, bez Twojej pomocy, tysiące dzieci czeka śmierć z głodu. Nie możemy do tego dopuścić.

107 250 zł to kwota, która zapewni 5-tygodniowe leczenie niedożywienia dla 5 000 dzieci. To czas potrzebny, by mali pacjenci przybrali na wadze i wrócili do zdrowia. Razem możemy je uratować!

UNICEF POLSKA

Dlaczego dzieci w Rogu Afryki głodują?

Róg Afryki to inaczej Półwysep Somalijski, region we wschodniej części kontynentu. Panuje tu bardzo suchy klimat. Jednak w ostatnich latach sytuację dodatkowo pogarsza globalne ocieplenie, które jest przyczyną gwałtownych zjawisk pogodowych, stałego wzrostu temperatur oraz nieregularnych opadów. Etiopia, Somalia, Kenia mierzą się obecnie z największą od 40 lat suszą. Ponad 8,5 mln ludzi, w tym 4,2 mln dzieci ma utrudniony dostęp do wody. Źródła wody wysychają, susza niszczy uprawy. Zwierzęta gospodarskie padają z głodu. Sytuacja jest coraz gorsza, a ludzie zmuszeni są do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu wody i żywności.

UNICEF POLSKA

Kryzys humanitarny w regionie pogłębia również wojna na Ukrainie, która powoduje wzrost cen żywności. Zablokowane są transporty zbóż, przez co żywność nie dociera do wielu krajów, na przykład do Somalii. Ceny dramatycznie rosną, a ludzi nie stać na zakup nawet najbardziej podstawowych artykułów spożywczych - takich, które są niezbędne do przetrwania.

Każda pomoc jest dziś na wagę życia małego dziecka.

Dziękujemy za każdą, nawet niewielką wpłatę.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0230961
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki