Mama Rozalki codziennie walczy o lepszą przyszłość córeczki!

Rozalia Murach

Mama Rozalki codziennie walczy o lepszą przyszłość córeczki!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0219725
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup sprzętu medycznego, leczenie i rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Rozalia Murach, 7 lat
Ostrołęka, mazowieckie
Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, małogłowie, zaćma wrodzona
Rozpoczęcie: 22 Sierpnia 2022
Zakończenie: 10 Lutego 2024

Opis zbiórki

Rozalia urodziła się w styczniu 2016 roku. Od pierwszych chwil życia zmaga się z niepełnosprawnościami wynikającymi z wad wrodzonych: małogłowia i zaćmy wrodzonej. Po kilku miesiącach życia córce zdiagnozowano także czterokończynowe porażenie mózgowe. Rozalka przeszła 4 operacje zaćmy – usunięcia swoich naturalnych soczewek co skutkuje tym, że teraz nosi sztuczne, twarde wewnątrzgałkowe soczewki, które należy wymieniać adekwatnie do aktualnej wady wzroku. Jest dzieckiem niedowidzącym.

Rozalia Murach

Od narodzin minęło wiele lat, a moja córeczka nadal mierzy się z wieloma ograniczeniami. Mimo intensywnej rehabilitacji od 3 miesięcy życia nie osiągnęła spodziewanych rezultatów, takich jak na przykład trzymanie główki czy siad. Oprócz braku mowy, problemów z odkasływaniem, jedzeniem i piciem często borykamy się z infekcjami płuc i oskrzeli. Córka codziennie wymaga inhalacji i odśluzowywania. Rozalce potrzebna jest stała opieka i ćwiczenia, dzięki którym może wzmacniać, choć odrobinę swoje mięśnie.

Rozalia Murach

Schorzenia i ograniczenia Rozalki wiążą się z licznymi wyjazdami, kontrolami i niestety wydatkami. Córka stale rośnie i aby zadbać o jej zdrowie najlepiej jak to możliwe, należy zabezpieczyć jej postawę oraz uchronić przed niepożądanymi przykurczami. Każdego dnia walczymy, aby poważne infekcje, których i tak przebyła już wiele, nie zagrażały więcej jej zdrowiu oraz by nie osłabiały i nie obciążały dodatkowo jej organizmu. Koszty związane z leczeniem (leki przeciwpadaczkowe, pulmonologiczne) oraz wydatki dotyczące wymiany ortez, soczewek, a także pionizatora, wózka, siedziska czy fotelika kąpielowego są ogromne i znacznie obciążają domowy budżet.

Rozalia Murach

Obecnie najbardziej zależy nam na wymianie fotelika samochodowego, w którym Rozi będzie stabilnie i bezpiecznie siedziała podczas jazdy. Oprócz tego dążymy do zakupu siedziska, które zabezpieczy pozycję Rozalii podczas odpoczynku w domu. W tym momencie jestem także zmuszona, aby zapewnić środki na kolejną wymianę soczewek, co również pociąga za sobą obciążenia finansowe. Na ile mogę, pragnę pomóc mojemu dziecku, choć rzeczywistość nieraz zawodzi a kwoty, jakich nie jestem w stanie zaoszczędzić, by sprostać wszystkim wymaganiom i potrzebom córki rozkładają na łopatki. Wraz z córką doceniamy każde zainteresowanie, wsparcie, przysłowiową "cegiełkę".

Rozalka, chociaż nie może wyrazić tego słowami, za wszelkie dobro odwdzięcza się swoim rozbrajającym uśmiechem.

Mama Ludwika

Rozalia Murach

➡️ Postępy Rozalki można śledzić na stronie na Facebooku

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0219725
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki