Pomoc dla Nataniela

Agniesz Ka
organizator skarbonki

Nataniel poważnie choruje, ma padaczkę lekooporną, mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenie centralnego układu nerwowego i mózgu, podejrzenie choroby Niemanna Picka, deficyt FR1. Chorobę metaboliczną, na którą cierpi, stwierdzono tylko u 4 (!) osób na całym świecie. Do niedawno miał zdrowe serce, niestety ten stan również uległ zmianie (podano mu leki, których nie powinno się dawać dzieciom chorym na padaczkę)… 

Natan urodził się jako skrajny wcześniak, ważył 1580 gram i miał 44 cm. Po powrocie do domu rozwijał się wolno, po kilku miesiącach doszła padaczka lekoodporna. Ataków padaczkowych jest aktualnie do 50 w ciągu doby. 

W wieku 18 miesięcy chłopiec dostał sepsy, którą przeżył, jednak zostały po niej "pamiątki": uszkodzony słuch i wzrok, małopłytkowość, mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenie centralnego układu nerwowego i mózgu.

Wraz z kolejnymi miesiącami dochodziły kolejne problemy: śpiączka glikemiczna, hipoglikemia o nieznanym podłożu. Biopsja potwierdziła DEFICYT FR1, nieprzyswajalność kwasu foliowego. Podejrzewana jest również kolejna choroba metaboliczna -  Niemanna Picka, zwana dziecięcym Alzheimerem.

Mama jest jedynym opiekunem prawnym chłopca, niestety tata Nataniela odszedł od rodziny. Na ratowanie synka  - rehabilitację i diagnostykę wciąż brakuje pieniędzy. 

Możemy pomóc:

- wpłacając do skarbonki lub udostępniając link do zbiórki 

- przekazując fanty na bazarek lub/i biorąc udział w licytacjach https://www.facebook.com/groups/130322 8456388374/

- wysyłając SMS o treści S6714 pod numer 72365 (koszt SMS to 2,46 brutto, w tym VAT)

Wsparli

500 zł

Bernarda

<3
600 zł

Agnieszka Szydłowska

za panią Kasię Cichocką
130 zł

Ola Joseph

20 zł

M. Serwatka

Licytacja nr N179

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
146%
14 624 zł Wsparło 176 osób CEL: 10 000 ZŁ