Walczymy z wykluczeniem cyfrowym Seniorów! Chcemy ułatwić im kontakt z bliskimi

FUNDACJA SENIORAPP

Walczymy z wykluczeniem cyfrowym Seniorów! Chcemy ułatwić im kontakt z bliskimi

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0231209
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zbiórka środków na Smartfon Edukację w miastach powiatowych do 100 tys. mieszkańców.

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja SeniorApp
FUNDACJA SENIORAPP
Rozpoczęcie: 4 Listopada 2022

Opis zbiórki

Wykluczenie cyfrowe to bardzo poważny problem, który dotyka przede wszystkim osób starszych. Zwłaszcza osoby samotne, których bliscy mieszkają w innych miejscowościach w Polsce lub za granicą, mogą odczuwać jak ważna we współczesnym świecie jest umiejętność korzystania z nowoczesnych urządzeń.

Internet umożliwiłby im komunikację z najbliższymi, usprawniłby korzystanie z bankowości, załatwianie spraw urzędowych, czy zakupy. Niestety, często Seniorzy nie mają do kogo zwrócić się o pomoc przy nauce obsługi urządzeń mobilnych.

FUNDACJA SENIORAPP

Działania Fundacji SeniorApp skoncentrowane są wokół przełamywania barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych, aby umożliwić im sprawne poruszanie się w świecie cyfrowym.

FUNDACJA SENIORAPP

Organizujemy szkolenia grupowe i indywidualne konsultacje z obsługi smartfonów oraz bezpieczeństwa w sieci. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu projektowi, Seniorzy przestaną podchodzić z taką niechęcią do nowych technologii. Wpływamy na liczbę osób potrafiących samodzielnie używać narzędzi i aplikacji dostępnych w smartfonach.

FUNDACJA SENIORAPP

Przekazujemy również wiedzę na temat zagrożeń, wynikających z korzystania z internetu oraz wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się w świecie cyfrowym.

Szkolenia skierowane do Seniorów i przeprowadzane są przez Fundację SeniorApp za darmo. Zależy nam na tym, żeby wiedza była przekazywana w przystępny sposób – dzięki temu korzystanie ze smartfonów nie będzie stanowiło żadnego problemu dla Seniorów. Warsztaty mają umożliwić im sprawne i bezpieczne poruszanie się w świecie cyfrowym: komunikację, edukację, płatności internetowe, zakupy, rozrywkę, pozyskiwanie informacji, załatwianie spraw urzędowych online, umawianie wizyt lekarskich, a także korzystanie z innych przydatnych narzędzi w telefonie.

FUNDACJA SENIORAPP

Dla uczestników naszych warsztatów przygotowaliśmy również poradnik “Polub się z telefonem”, który rozdajemy odbiorcom szkoleń. Publikacja to zbiór porad, które pomogą osobom starszym w odnalezieniu się w cyfrowym świecie. To przewodnik po najważniejszych funkcjach telefonu oraz aplikacjach, z których Seniorzy mogą z powodzeniem korzystać na co dzień.

Możesz przekazać cegiełkę w dowolnej kwocie na realizację celów Fundacji SeniorApp, a w tym:

🧡 tworzenie publikacji edukacyjnych, takich jak Poradnik obsługi smartfona i aplikacji mobilnych: “Polub się z telefonem”;

🧡szkolenia wyjazdowe w Klubach Aktywnego Seniora, Uniwersytetach Trzeciego Wieku i Akademiach Seniora na terenie całego kraju;

🧡 przeprowadzanie warsztatów grupowych dla Seniorów, na terenie naszego biura.

Plan szkoleń Smartfon Edukacji:

a. Podstawy obsługi smartfona

b. Bezpieczne korzystanie ze smartfona

c. Nowoczesne funkcjonalności

d. Jak zdobyć wybraną aplikację?

e. Aplikacje pomagające w codziennym życiu: Google Maps, Sklep Play, SeniorApp

Dziękujemy za każdą wpłatę, która pozwala nam pomagać więcej! 🧡

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0231209
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki