Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku dla Mikołaja

Jako Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku pragniemy zaangażować się w zbiórkę charytatywną dla Mikołaja Karelusa (20-miesięczny chłopiec z Białegostoku cierpiący na SMA - rdzeniowy zanik mięśni). Jego rodzice muszą w kilka miesięcy zebrać 9,5 mln zł. na terapię genową. Tak ogromnej sumy rodzice dziecka nie będą w stanie zebrać sami. 

Mikołaj potrzebuje najdroższego leku na świecie. Lek Zolgensma można podać tylko dziecku, które waży mniej niż 13,5 kg. Mikołaj obecnie waży około 11 kg, więc mamy… 2,5 kg czasu. Diagnostyka była utrudniona i wydłużona przez panującą pandemię Covid-19. A w tej chorobie każdy dzień jest ważny, bo to stopniowy zanik mięśni, odbierający po kolei funkcje organizmu, wyłączający zdolność poruszania, mówienia, przełykania, aż wreszcie bicia serca.

Nie załamujemy rąk, gdyż jesteśmy świadomi iż w Polsce kilkorgu dzieciom udało się już zgromadzić taką kwotę. Wierzymy, że powodzenie zbiórki zależy od empatii zwykłych ludzi, którzy mogą ofiarować niewielkie, nie obciążające budżetu domowego kwoty oraz przekazać informację dalej :)

Dlatego prosimy nauczycieli,  pracowników szkoły, rodziców naszych uczniów, absolwentów oraz sympatyków szkoły  o dołączenie do zbiórki. 

W naszej szkole od wielu lat wraz z uczniami i rodzicami  robimy wspólnie piękne rzeczy i wiemy, że razem potrafimy naprawdę wiele osiągnąć :-) Pomóżmy, jak tylko My potrafimy!

Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.

link do skarbonki:

https://www.siepomaga.pl/sp12bialystok-mikolaj

Wsparli

5 zł

Gabrysia Lego 20

5 zł

Anonimowy Pomagacz

24,67 zł

KOMITET SPOŁECZNY MIKOŁAJA

Zbiórka Koła Gospodyń Wiejskich - wpłata jedna z 40
1 zł

BW

urodziny Natalii
5 zł

Iwona

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
59%
4 193,67 zł Wsparło 35 osób CEL: 7 000 ZŁ
Wesprzyj