Aby pamięć o zasłużonych nigdy nie przeminęła... Wesprzyj Przewodnik po Starych Powązkach

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
6 215 zł
Wsparło 47 osób
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Rozszerzenie internetowego przewodnika i druk egzemplarzy książki

Przewodnik po cmentarzu na Starych Powązkach

Waraszawa, mazowieckie

Pomoc społeczna

Stare Powązki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych cmentarzy w Polsce. Zasłużeni Polacy znajdują tam miejsce wiecznego spoczynku. Począwszy od Powstańców i żołnierzy po wybitnych polskich artystów, literatów, polityków czy sportowców. Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego podtrzymuje pamięć o nekropolii i przygotowała wspaniałą możliwość - Przewodnik po Cmentarzu na Starych Powązkach. 


Przewodnik turystyczno-edukacyjny został opracowany w postaci strony internetowej wraz z dwoma tematycznymi przewodnikami. Zawiera 130 biogramów pogrupowanych w 41 tzw. szlaków. 38 szlaków ma po 3 biogramy, 1 ma 4 biogramy i 2 mają po 6 biogramów. Przewodnik nie tylko wspomaga odnalezienie wybranych grobów, ale także dostarcza informacji dotyczących pochowanych osób. Planowane jest wykorzystywanie w tym celu tabliczek z kodami QR, które będą stopniowo umieszczane na nagrobkach. W przewodniku jest również możliwość odsłuchania rozmaitych nagrań oraz obejrzenia filmów.

Przewodnik po cmentarzu na Starych Powązkach

Przewodnik ma nie tylko charakter turystyczny, ale i edukacyjny. Do każdego biogramu umieszczonego w przewodniku opracowane jest jedno pytanie testowe. Przewodnik uzupełnia zestaw jedenastu krzyżówek i pięć dodatkowych testów. Przy udzielaniu odpowiedzi na pytania testowe możliwe jest skorzystanie z podpowiedzi w postaci skreślania błędnych odpowiedzi. Z
kolei w krzyżówkach możliwe są dwa rodzaje podpowiedzi: podawanie kolejnych liter hasła oraz wyświetlanie liter hasła w kolejności przypadkowej z możliwością przelosowania.

Przewodnik po cmentarzu na Starych Powązkach

Dzięki przewodnikowi klasy lub grupy uczniów zainteresowane historią Starych Powązek mogą urządzić np. grę terenową, dzięki której będą pogłębiać swoją historyczną wiedzę.  Aby jeszcze bardziej rozwinąć Przewodnik po Starych Powązkach, Fundacja Polskiego Państwa
Podziemnego chciałaby zebrać środki na: jego rozszerzenie o wersje w kilku językach i kolejne funkcje, opracowanie kolejnych przewodników tematycznych oraz druk egzemplarzy książki, które będą rozsyłane do szkół i drużyn harcerskich oraz rozdawane kombatantom. Wesprzyj tych, którzy dbają o to, aby pamięć o najbardziej zasłużonych nigdy nie przeminęła.

Tu znajdziesz internetowy przewodnik turystyczno-edukacyjny po cmentarzu na Starych Powązkach: https://graedu.pl/powazki wraz dwoma tematycznymi przewodnikami: https://graedu.pl/piosenkarze i https://graedu.pl/zip 


* Po  wpłacie darowizny w kwocie min. 35 zł możliwe jest otrzymanie książki z dedykacją autora: dr. hab. inż. Marka Cieciury - w przypadku zainteresowania prosimy o wysłanie e-maila na adres:
sekretariat@fundacja-ppp.pl z podaniem adresu pocztowego oraz załączeniem potwierdzenia
przelewu wykonanego na zbiórkę, wygenerowanego z systemu siepomaga.pl .

Pomogli

Ładuję...

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
6 215 zł
Wsparło 47 osób
Wesprzyj Wesprzyj