Wyślij Fredricka na studia! Jeden wykształcony nauczyciel to szansa dla 130 uczniów!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 109 osób
4 381 zł (101,15%)
Zbiórka na cel
Dwuletnie studia podyplomowe

Fredrick Mshanga

Warszawa, mazowieckie

Ubóstwo

Zakończenie: 18 Lutego 2020

Fundacja Dzieci Afryki wspólnymi siłami ze Stowarzyszeniem To Help Africa wybudowała w środku buszu 3 klasy szkolne i wkrótce rozpocznie budowę ostatniego budynku. Dziś w naszej szkole uczy się 130 dzieci i wciąż ich przybywa. Nauczyciele uczący w szkole finansowani są przez władze tanzańskie, ale ich poziom edukacji pozostawia wiele do życzenia. W buszu nikt nie chce pracować, choćby ze względu na dojazd. 

Jednym z nauczycieli naszej szkoły jest Fredrick Mshanga. To ambitny, młody człowiek, pełen zapału i chęci do pracy. Pracuje w naszej szkole od samego początku, ale pomimo ukończonego college’u jego wiedza nie jest wystarczająca. Wie, że mógłby dać z siebie więcej. Chciałby móc pracować z dziećmi w bardziej efektywny sposób, ale konieczne jest pozyskanie szerszej wiedzy na temat metodyki nauczania i pracy z dziećmi. Aby osiągnąć swój cel, konieczne są 2-letnie studia podyplomowe, na które po prostu go nie stać. 

Fredrick Mshanga

Dlatego też bardzo chcielibyśmy pomóc Fredrick’owi w zdobyciu wyższych kwalifikacji, a tym samym podnieść poziom edukacji dzieci w naszej szkole. Fredrick to nie tylko nauczyciel ograniczający się do przeprowadzenia lekcji, to również człowiek o wielkim sercu, który angażuje się społecznie na rzecz pomocy najuboższym dzieciom w szkole. To osoba, która pokazuje uczniom jak żyć w tych niezmiernie trudnych warunkach, jakie panują w buszu. Walczy jak lew o to, aby dzieci miały zeszyty, materiały edukacyjne, aby szkoła i jej najbliższe otoczenie było czyste i zadbane. Uczy dzieci sadzić rośliny, utrzymywać porządek. 

Fredrick Mshanga

Koszt 2-letnich studiów na uczelni podyplomowej to ponad 4 tys. złotych. To ponad jego możliwości. Dlatego też gorąco zachęcamy do wpłat na pokrycie kosztów jego edukacji, bo to nie tylko korzyść dla Fredrika, to również korzyść dla 130 uczniów naszej szkoły, a wkrótce będzie ich około 180. 

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 109 osób
4 381 zł (101,15%)