Wspaniała Mama, super chłopak. Potrzebna pomoc.

Intent Sales
organizator skarbonki

Witajcie. W ramach akcji pomocna firma postanowiliśmy przekazywać 1% z każdego zlecenia na cele charytatywne.  Ponieważ jesteśmy z Ursynowa, będziemy wspierać zbiórki celowe prowadzone dla mieszkańców tej dzielnicy. Do pierwszej edycji naszej zbiórki wybraliśmy Filipa Chojeckiego. Mama Filipa to osoba ciepła i pełna poświęcenia. Pomimo codziennej walki o zdrowie Filipka, nigdy nie odmawia pomocy innym. A oto historia naszego bohatera:

Filipek ma 14 lat (2002 r.) urodził się jako wcześniak sześciomiesięczny i ważył tylko 1kg. Przeszedł trzy skomplikowane operacje, by mógł widzieć, słyszeć i samodzielnie oddychać. Filip miał dużo szczęścia, ponieważ zaraz po porodzie 3 razy tracił oddech i był reanimowany. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale on się nie poddał, walczył !!! Niestety, wylewy do mózgu zaraz po porodzie pozostawiły w główce znaczące i nieodwracalne ślady, z tego powodu dziecko ma problemy z chodzeniem i porozumiewaniem się.

Filip jest dzielnym, pracowitym i zawsze uśmiechniętym chłopcem. Na co dzień uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie ma zajęcia z pedagogiem, logopedą i rehabilitantem. Silna spastyka i przykurcze znacznie utrudniają mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Chłopiec nie siedzi, nie chodzi i nie mówi, ale rozumie. Komunikuje się za pomocą PCS-ów.
Uwielbia się uczyć, ćwiczyć i być w centrum zainteresowania :) Chce wszystkim wokół udowodnić, że mimo braku sprawności fizycznej i mowy rozumie, ma swoje potrzeby i pragnienia. Z dumą wskazuje odpowiedzi i zadaje pytania na piktogramach. Potrafi dokonywać wyborów i podejmować decyzje. Gdy jest doceniany i chwalony, z radości omal nie wyskoczy z wózka. Uwielbia bliskość i poświęconą mu uwagę wynagradza uśmiechem oraz ciężką pracą.

Zapraszamy do wsparcia Filipa!

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
1%
50 zł Wsparła 1 osoba CEL: 5 000 ZŁ