Dramatyczna bitwa o życie! Tylko przeszczep wątroby ocali Szymonka przed śmiercią!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 317 osób
717 105 zł (105,7%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Przeszczep wątroby w klinice ISMETT w Palermo

Szymon Cholewa, 4 latka

Kraków, małopolskie

Przebudowa jamista żyły wrotnej, choroba wątroby, żylaki przełyku

Rozpoczęcie: 31 Lipca 2020

Poprzednie zbiórki

29 491 zł (101,47%)
Pobyt w szpitalu w Brukseli w celu zdiagnozowania choroby i ustalenia leczenia

368

04.09.2019 - 05.09.2019

Pobyt w szpitalu w Brukseli w celu zdiagnozowania choroby i ustalenia leczenia

368

29 491 zł

04.09.2019 - 05.09.2019

Sytuacja jest dramatyczna, a na zebranie środków mamy czas tylko do końca sierpnia! Szymonek potrzebuje pilnego przeszczepu wątroby! Przeszczep  musi być wykonany w klinice w Palermo. Jego koszt zwalił nas z nóg... Nie jesteśmy w stanie zebrać wystarczającej kwoty bez Was!  

Z momentem narodzin naszego synka Szymka miało się zacząć nasze nowe życie. Życie przepełnione radością, czułością i dziecięcym śmiechem. Życie, o jakim marzy każda rodzina, kiedy na świat przychodzi dziecko... 

Przecież urodził się nasz synek! Co złego mogło się stać? Z początkiem ubiegłego roku w nasze poukładane życie wkradł się jednak mrok tak gęsty, że nie możemy się sami z niego wydostać.

Szymon Cholewa

Szymek urodził się jako zdrowe dziecko. Gdy rozpoznano przebudowę jamistą żyły wrotnej o nie do końca znanej etiologii, choroby posypały się jak z puszki Pandory. Dodatkowo okazało się, że nadciśnieniu wrotnemu towarzyszy ciężkie nadciśnienie płucne.

Ta choroba systematycznie kawałek po kawałku niszczyła serce naszego dziecka. Szymek jest już po kilku endoskopowych zabiegach paskowania żylaków przełyku będących pokłosiem nieprawidłowego przepływu wrotnego. Jego udziałem jest również splenomegalia i małopłytkowość. Dziecko nie może żyć z takim nadciśnieniem płucnym, które zagraża wszystkim organom i w konsekwencji prowadzi do nieodwracalnych zniszczeń.

Przypadek Szymka jest niezwykle rzadki. Podjęliśmy niezwykle trudną drogę diagnostyczno-terapeutyczną prowadzącą przez kilka krajów Europy. Ostateczne wnioski z kilku ośrodków medycznych są takie, że jedynym wyjściem jest rodzinny przeszczep wątroby. Dawcą organu będzie Mama Szymusia.

Szymon Cholewa

Ze względu na postępujący charakter choroby Szymka przeszczep należy wykonać jak najszybciej. Operacji podejmie się klinika w Palermo już nawet we wrześniu. Koszt przeszczepu to 120 tysięcy euro, to kwota która przerasta nasze możliwości.

Został nam miesiąc, by zawalczyć o nasze dziecko, dlatego prosimy o udostępnienia i pomoc. Bez Was nie damy rady ocalić Szymonka. Lekarze są gotowi przyjąć Szymonka na oddział, ale najpierw musimy wpłacić całą kwotę! Prosimy Was o masowe udostępnienia i wszelką pomoc – tylko tak może się to wszystko udać. 

Pomóżcie nam uratować Synka!

Rodzice

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 317 osób
717 105 zł (105,7%)
Wesprzyj Wesprzyj