Kryzys w Strefie Gazy. Dzieci potrzebują pomocy teraz❗️

Kryzys w Strefie Gazy
Pilne!

Kryzys w Strefie Gazy. Dzieci potrzebują pomocy teraz❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0366203
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Pomoc dzieciom w Strefie Gazy

Zgłaszający zbiórkę: UNICEF POLSKA
Kryzys w Strefie Gazy
Rozpoczęcie: 16 Października 2023
Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Opis zbiórki

SYTUACJA W STREFIE GAZY

Jesteśmy poważnie zaniepokojeni eskalacją przemocy w Strefie Gazy. Setki dzieci zginęły lub zostały ranne. Szpitale są przepełnione, brakuje zaopatrzenia medycznego. Liczba ofiar wśród dzieci stale rośnie. W wyniku trwających ostrzałów dzieci i ich rodziny praktycznie straciły dostęp do żywności, wody pitnej, lekarstw i elektryczności. Wiele z nich już wcześniej polegało tylko na pomocy humanitarnej – teraz ich sytuacja jest krytyczna.

Kryzys w Strefie Gazy

Fot.© UNICEF/UNI448938/El Baba

Wzywamy do natychmiastowego zawieszenia broni. Ponad milion ludzi – z czego prawie połowa to dzieci –ma opuścić swoje domy ze względu na spodziewany atak lądowy, ale nie ma bezpiecznego miejsca, do którego mogliby się udać.

Sytuacja pogarsza się, a dzieci płacą za to najwyższą cenę.


JESTEŚMY NA MIEJSCU

Pomimo ciężkiej sytuacji, razem z partnerami zapewniamy ratującą życie pomoc humanitarną dzieciom w Strefie Gazy. Dostarczamy im niezbędne lekarstwa i zaopatrzenie medyczne dla szpitali, paliwo potrzebne do działania infrastruktury wodno-sanitarnej, środki uzdatniające wodę do picia oraz wsparcie psychologiczne i psychospołeczne. Zapewniamy wsparcie finansowe dostosowane do specjalnych potrzeb dzieci. Monitorujemy poważne naruszenia praw dziecka.

Kryzys w Strefie Gazy

Fot.© UNICEF/UNI452681/Ragaa

Eskalacja przemocy powoduje, że potrzeby rosną. Dzieci i ich rodziny nie mogą dłużej czekać. Pilnie potrzebne jest nieprzerwane wsparcie medyczne i dostarczanie żywności, czystej wody pitnej, paliwa.


Pomóż nam zapewnić natychmiastową pomoc dzieciom w Strefie Gazy i Palestynie.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0366203
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki