Cisza, która boli najbardziej... Wyrwij Kacperka z pułapki!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 206 osób
23 759,75 zł (6,66%)
Brakuje jeszcze 332 570,25 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0076984 Kacper
Zbiórka na cel
Operacja rekonstrukcji ucha, otwarcie kanału słuchowego

Kacper Stec, 15 miesięcy

Szczawnica, małopolskie

Mikrocja, atrezja ucha lewego

Rozpoczęcie: 26 Sierpnia 2020
Zakończenie: 31 Grudnia 2020

Kiedy w czasie ciąży głaszczesz brzuch i cicho szepczesz czułe słowa, jesteś przekonana, że Twoje dziecko słucha wszystkiego, że dzięki temu czuje się bezpiecznie… I wbrew pozorom prawdą jest to, co powtarzają wszyscy - najważniejsze, by było zdrowe. Niestety, w naszej historii nie było tyle szczęścia. Mamy problem, z którym musimy sobie poradzić. Musimy uratować to, co nie może czekać! 

Dzień przyjścia na świat naszego dziecka był dla nas najszczęśliwszy w życiu. Wierzyliśmy, że tu na ziemi czeka go wyjątkowa podróż, która będzie prawdziwą przygodą. Wszystko wskazywało na to, że Kacper przyjdzie na świat zdrowy, więc o to byliśmy spokojni. Tuż po narodzinach dowiedzieliśmy się, że nasza rzeczywistość nie będzie miała nic wspólnego z tym, co planowaliśmy… 

Kacperek urodził się z mikrocją oraz atrezją lewego ucha. Spodziewaliśmy się, że to poważna wada, ale nie wiedzieliśmy, z jakimi konsekwencjami się to wiąże. 

Postanowiliśmy, że musimy zrobić, co tylko się da, by ratować sprawność naszego synka. Poszukiwania w internecie dały nam wskazówki, co robić. Już teraz wiemy, że Kacperek powinien zostać poddany operacji rekonstrukcji ucha w USA, dzięki której nie tylko zyska uszko, ale przede wszystkim będzie słyszał! To dla nas ogromna i na ten moment właściwie jedyna nadzieja na leczenie tej trudnej wady.

Uszkodzony jednostronnie słuch to potworne konsekwencje na drodze do rozwoju naszego synka! Boimy się o jego przyszłość, o to, że już zawsze będzie borykał się z poważnymi problemami, które z każdym rokiem będą coraz większe…

Kacper Stec

Świat muzyki, świat pięknych dźwięków, słów, które do niego kierujemy jest dla niego zagadką. To, co słyszy zdrowy człowiek do niego dociera tylko w połowie. To sprawia, że nauka mówienia jest dla niego podwójnie trudna. Wada sprawia, że Kacperek ma problem z lokalizacją źródła dźwięku. Przekręca głowę tylko na prawą stronę, co może doprowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa, a w przyszłości poważnych problemów w szkole. 

Kacperek od początku jest pod stałą opieką specjalistów i robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby mógł się prawidłowo rozwijać. Obecnie ma aparat słuchowy na przewodnictwo kostne, który nie zawsze się sprawdza. Mimo że robimy, co możemy, to za mało, by zapewnić synkowi prawidłowy rozwój, by uratować to, co zabrała mu choroba.

Czy możliwa jest operacja Kacperka w Polsce? Tak, ale leczenie jest wieletapowe, a jego rozpoczęcie byłoby możliwe dopiero wówczas, gdy Kacperek skończy 10 lat. Nie możemy pogodzić się z myślą, co nasz synek straciłby przez ten czas. Jak wiele okazji na rozwój pozostałoby dla niego, już na zawsze, nieosiągalnych...

Wiemy, że podobne wady leczone są w klinice w USA. Tam wszystkie czynności wykonywane są podczas jednej operacji. Plan zabiegu zakłada rekonstrukcję ucha, otwarcie kanału słuchowego bądź wszczepienie specjalistycznego implantu. Jedna narkoza to znacznie mniejsze obciążenie dla młodego organizmu, a operacja mogłaby się odbyć po 3 urodzinach naszego synka. To nasza nadzieja na przyszłość! Na ratunek i powierzenie naszego dziecka w ręce najlepszych specjalistów.

Koszt operacji jest ogromny, dlatego prosimy, pomóż wyrwać naszego synka z objęć ciszy! Dla Kacperka to szansa na normalne życie pełne dźwięków. Bez Ciebie nie mamy szans!

Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, co czuje nasz synek. Nikt nie może sobie tego wyobrazić… Iskierka nadziei to jedyne, co mamy. Z twoją pomocą możemy pokonać największe demony i zacząć życie na nowo. Powiedzieć Kacperkowi, że wygraliśmy. Być może wykrzyczymy to razem, całą rodziną, dzięki Waszej pomocy!

Rodzice Kacperka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 206 osób
23 759,75 zł (6,66%)
Brakuje jeszcze 332 570,25 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0076984 Kacper