Spraw, aby odchodzenie stało się Drogą Nadziei. Dołóż cegiełkę do budowy hospicjum!

Hospicjum Via Spei
Zbiórka zakończona

Spraw, aby odchodzenie stało się Drogą Nadziei. Dołóż cegiełkę do budowy hospicjum!

Cel zbiórki:

Dokończenie budowy i wyposażenie hospicjum dla osób chorych na raka

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Kromka Chleba
Hospicjum Via Spei
Tarnów, małopolskie
Pomoc społeczna
Rozpoczęcie: 9 Października 2020
Zakończenie: 28 Marca 2023

Opis zbiórki

Z potrzeby serca, bez zapewnionych stałych źródeł finansowania i dużych dotacji, ale z pomocą Opatrzności Bożej i wielu ludzi dobrej woli, Fundacja Kromka Chleba w Tarnowie, prowadzi budowę pierwszego w mieście stacjonarnego hospicjum Via Spei, dla osób terminalnie chorych na nowotwory i ich rodzin.

W Małopolsce brak jest wystarczającej liczby łóżek opieki paliatywnej. W samym Tarnowie i w powiecie tarnowskim brakuje stacjonarnego ośrodka opieki hospicyjnej, a skalę potrzeb obrazuje to, że na nowotwory umiera tutaj blisko 300 osób każdego roku. Hospicjum Via Spei powstaje dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy bezinteresownie przyłączają się i mają udział w tworzeniu miejsca, które otoczy osoby cierpiące opieką medyczną, psychologiczną i duchową.

Hospicjum Via Spei

Dzięki wsparciu ze strony firm, osób prywatnych i instytucji budowa jest już prawie na ukończeniu. Gospodarskie i oszczędne podejście do realizacji budowy pokazują dane finansowe. Dzięki darowiznom, korzystnym warunkom zakupu materiałów i usług dotychczasowa wartość inwestycji to 4,6 mln, z czego materiały i roboty darowane to kwota 1,7 mln zł. Cały czas brano pod uwagę wysoką jakość materiałów i wykonywanych prac. Aktualnie trwają prace wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu.

Hospicjum Via Spei

Aby zakończyć budowę i wyposażyć obiekt potrzebna jest kwota 3 mln złotych, która zostanie przeznaczona na: wykładziny podłogowe wentylacja instalacja klimatyzacji oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne sprzęt medyczny (m.in. cyfrowy aparat USG, aparat RTG, kolposkop, koncentrator tlenu) wyposażenie pomieszczeń (m.in. łóżka dla chorych, wózki inwalidzkie, meble) ogród terapeutyczny (zieleń, mała architektura, fontanna, altana) szereg prac niezbędnych do realizacji planu budowy i oddania obiektu do użytku.

Hospicjum Via Spei

Via Spei czyli Droga Nadziei będzie domem dla ludzi cierpiących, który został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb osób dotkniętych nieuleczalną chorobą i zapewnieniu im w pełni bezpłatnej, profesjonalnej opieki medycznej i duchowej. Według założenia architektonicznego powstające hospicjum oparte jest na planie niedomkniętego okręgu. W okręgu wewnętrznym znajduje się m. in. 19 samodzielnych pokoi dla chorych, umożliwiających przebywanie w gronie najbliższych. Każdy z pokoi będzie wyposażony w nowoczesne łóżka dostosowane do potrzeb pacjentów, klimatyzację, aneks kuchenny, i wyposażenie umożliwiające rodzinie i bliskim czuwanie przy chorym. W okręgu zewnętrznym usytuowana będzie strefa lekarsko-zabiegowa - wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Przewidziano także utworzenie ogrodu, mając na względzie zapewnienie chorym chwil ukojenia i wytchnienia w otoczeniu zieleni.

Jesteśmy już tak blisko ukończenia całego projektu i uruchomienia hospicjum. Nie bądź obojętny i daj szansę chorym na raka, aby mogli wejść na Drogę Nadziei.

Obserwuj ważne zbiórki