Walczymy z głodem w Republice Środkowoafrykańskiej

Fundacja Dzieci Afryki
Zbiórka zakończona

Walczymy z głodem w Republice Środkowoafrykańskiej

Cel zbiórki:

Zebranie środków na zakup żywności dla ubogich rodzin, w tym wielodzietnych w Republice Środkowoafrykańskiej

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja DZIECI AFRYKI
Fundacja Dzieci Afryki
Rozpoczęcie: 10 Sierpnia 2022
Zakończenie: 13 Lipca 2023

Rezultat zbiórki

Kochani, bardzo dziękujemy za okazane wsparcie w ramach zbiórki! Mamy 100%!

Spłynęły do nas podziękowania od s. Elizy Michalak - pasterzanki, misjonarki w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, która dzieli się obszerną relacją i dokumentacją fotograficzną z przeprowadzonej akcji pomocy potrzebującym.
Oto fragmenty:
 
„Walka z Głodem w Sercu Afryki” w Ngaoundaye miała wiele płaszczyzn. Jedna z nich polegała na pomocy niedożywionym dzieciom. Z przekazanych środków zakupiliśmy mleko, ryż i słodkie ciastka.  Kolejna na przygotowaniu paczek z produktami spożywczymi dla najbiedniejszych rodzin. W paczkach znalazły się: ryż, cukier, oliwa, przyprawy, koncentrat, sól i kawa. Kolejna grupa beneficjentów to osoby niewidome, które żyją w skrajnej nędzy. Wielokrotnie pozbawieni pomocy nawet najbliższej rodziny.

Pomoc dotarła także do noworodków, które straciły biologiczne mamy z powodu śmierci (niedożywienie matki, komplikacje porodowe, HIV, nieleczona malaria). Ponadto w naszej szkole większość uczniów to sieroty społeczne. Większość przychodzi na lekcje z odległych wiosek, idąc na nogach nawet po 10 kilometrów. Przygotowujemy dla nich posiłek 3 razy w tygodniu - to konkretna pomoc w walce z głodem.

Dzieci w ubogich rejonach, dotkniętych konfliktem zbrojnym czasami jedzą tylko raz dziennie a nawet raz na kilka dni. Dożywianie dzieci w szkole przekłada się na lepszy rozwój intelektualny i zdrowotny. Najedzone mniej chorują na malarię, chętniej się uczą i radośniej bawią. Dzieci w szkole otrzymały od nas ryż na słodko w ramach akcji dożywiania. Czasem wystarczy kubek mleka podawany regularnie, by dziecko nie zmarło. Kiedy rodzą się bliźnięta rodzina rzadko decyduje się na wychowanie obojga dzieci. Wybierają silniejsze, a słabsze powoli umiera z głodu. Ratunkiem dla tych maluchów jest często właśnie kubek mleka.

W ramach przyznanych środków zorganizowaliśmy także specjalny "Dzień Dziecka". Zaprosiliśmy dzieci z najbiedniejszych rodzin z Ngaoundaye i okolic oraz dzieci osób niewidomych. Dla wszystkich zorganizowaliśmy syty posiłek - pyszne "poto poto" czyli ryż na słodko z mlekiem. Radości nie było końca!"

Raz jeszcze - z całego serca dziękujemy Wszystkim Darczyńcom! To wszystko dzięki Wam :)

Fundacja Dzieci Afryki

Fundacja Dzieci Afryki

Opis zbiórki

Po raz drugi na portalu Siepomaga.pl apelujemy do Ludzi Pięknych Serc o włączenie się w dzieło walki z głodem w Afryce, tym razem zbiórka dedykowana jest dzieciom i ubogim rodzinom w Republice Środkowoafrykańskiej. Twoje wsparcie ma znaczenie. Kilka przelanych złotych spowoduje, że ktoś na drugim końcu świata nie pójdzie spać głodny. Dziecko, mały człowiek, który niczemu nie zawinił, oprócz tego, że urodził się w miejscu, gdzie rzadko pada deszcz, a ziemi nie chcą rosnąć rośliny. Czyż to nie jest piękna myśl? Głodnych nakarmić - tak po prostu trzeba. Bądźcie z nami!

Fundacja Dzieci Afryki

Sytuacja jest bardzo trudna, a widok warunków, w jakich muszą sobie radzić ludzie z Afryki w trzeciej dekadzie XXI wieku, jest porażający i nie pozwala pozostać obojętnym. Musimy działać, musimy być aktywni i nie wolno nam odwracać głowy. Każdy zasługuje na godne życie. Szczególnie dzieci - te najbardziej bezbronne istoty...

Wojna w Ukrainie, oprócz niewyobrażalnego cierpienia jej mieszkańców i ogromu zniszczeń, którego codziennie dokonują śmiercionośne pociski, niesie za sobą negatywne konsekwencje, wykraczające daleko poza granice tego kraju. Potrzebna jest natychmiastowa reakcja i pomoc! Nasz wschodni sąsiad jest jednym z największych na świecie producentów żywności. Dziś ma ogromne trudności z eksportem zboża, a to przyspiesza widmo głodu w krajach rozwijających się.

Fundacja Dzieci Afryki

Kryzys może trwać przez kilka lat, przynosząc ubogim cierpienie i śmierć, zwłaszcza tym najsłabszym… dzieciom. Musimy zareagować! W duchu chrześcijańskiej miłości i zwykłej ludzkiej solidarności. Musimy działać! Politycy, by zakończyć działania wojenne w Ukrainie, umożliwiając rolnikom prace na polu oraz odblokowując porty na Morzu Czarnym, rządy oraz organizacje pozarządowe, by uruchomić dodatkowe środki finansowe na łagodzenie skutków głodu.

Fundacja Dzieci Afryki

„Eliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu” oraz „niesienie pomocy humanitarnej” to nadrzędne cele statutowe Fundacji Dzieci Afryki. Korzystając z 13-letniego doświadczenia działalności w Afryce oraz ze sprawdzonych i zaufanych kontaktów jesteśmy w stanie dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

Fundacja Dzieci Afryki

Dzięki współpracy z polskimi misjonarzami oraz sprawdzonymi lokalnymi partnerami, którzy są gwarantami dobrze wykorzystanych środków (bez pośredników), możemy pomóc w zaspakajaniu podstawowych potrzeb żywnościowych dzieci i ubogich rodzin. Dlatego rozpoczynamy walkę "na frontach" portali społecznościowych o każdą złotówkę z przeznaczeniem na zakup żywności dla ubogich rodzin, w tym wielodzietnych. 

Obserwuj ważne zbiórki