Walczymy z głodem w Afryce

Fundacja Dzieci Afryki
Zbiórka zakończona

Walczymy z głodem w Afryce

Cel zbiórki:

Zebranie środków na zakup żywności dla ubogich rodzin, w tym wielodzietnych w Czadzie.

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja DZIECI AFRYKI
Fundacja Dzieci Afryki
Rozpoczęcie: 28 Czerwca 2022
Zakończenie: 30 Września 2022

Rezultat zbiórki

Drodzy Darczyńcy!

Jak zwykle, nie zawiedliście!

Dzięki Waszemu wsparciu ubogie, w tym wielodzietne rodziny, w Czadzie otrzymały niezbędną pomoc żywnościową na ten szczególnie trudny obecny czas.

Siostra Ewa Milanowska, misjonarka w Czadzie, ze Zgromadzenia Franciszkanek od Cierpiących przekazuje wieści odnośnie rozdysponowania otrzymanych środków, wyraża ogromną wdzięczność za pomoc w zakupie żywności dla najbardziej potrzebujących i dzieci ze szkoły i tych najmniejszych, które korzystają z mleka. 

Fundacja Dzieci Afryki
Za otrzymane fundusze, do tej pory, zakupiono na targu w wiosce Mbaikoro m.in.: olej spożywczy, 135 kg cukru, mleko w proszku, 9 worków ryżu, 25 worków sorgo, 5 worków orzeszków ziemnych, 4 worki fasoli, worek ryb, dwa worki burbaju (ziemniaczków).

Fundacja Dzieci Afryki
Jak zaznacza misjonarka, wielu potrzebujących już skorzystało, a część jeszcze otrzyma pomoc w najtrudniejszych miesiącach, które są przed nami. Środki są rozdysponowywane w sposób racjonalny w zależności od bieżących najpilniejszych potrzeb.

Za otrzymaną pomoc z całego serca dziękujemy!

Opis zbiórki

Wojna w Ukrainie, oprócz niewyobrażalnego cierpienia jej mieszkańców i ogromu zniszczeń, którego codziennie dokonują śmiercionośne pociski, niesie za sobą negatywne konsekwencje, wykraczające daleko poza granice tego kraju. Potrzebna jest natychmiastowa reakcja i pomoc!

Fundacja Dzieci Afryki

Nasz wschodni sąsiad jest jednym z największych na świecie producentów żywności. Dziś ma ogromne trudności z eksportem zboża, a to przyspiesza widmo głodu w krajach rozwijających się. Kryzys może trwać przez kilka lat, przynosząc ubogim cierpienie i śmierć, zwłaszcza tym najsłabszym… dzieciom.

Fundacja Dzieci Afryki

Musimy zareagować! W duchu chrześcijańskiej miłości i zwykłej ludzkiej solidarności. Musimy działać! Politycy, by zakończyć działania wojenne w Ukrainie, umożliwiając rolnikom prace na polu oraz odblokowując porty na Morzu Czarnym, rządy oraz organizacje pozarządowe, by uruchomić dodatkowe środki finansowe na łagodzenie skutków głodu.

Fundacja Dzieci Afryki

„Eliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu” oraz „niesienie pomocy humanitarnej” to nadrzędne cele statutowe Fundacji Dzieci Afryki. Korzystając z 13-letniego doświadczenia działalności w Afryce oraz ze sprawdzonych i zaufanych kontaktów jesteśmy w stanie dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

Dzięki współpracy z polskimi misjonarzami oraz sprawdzonymi lokalnymi partnerami, którzy są gwarantami dobrze wykorzystanych środków (bez pośredników), możemy pomóc w zaspakajaniu podstawowych potrzeb żywnościowych dzieci i ubogich rodzin. Dlatego rozpoczynamy walkę "na frontach" portali społecznościowych o każdą złotówkę z przeznaczeniem na zakup żywności dla ubogich rodzin, w tym wielodzietnych.

Fundacja Dzieci Afryki

Apelujemy do Ludzi Pięknych Serc o włączenie się w dzieło walki z głodem. Twoje wsparcie ma znaczenie. Kilka przelanych złotych spowoduje, że ktoś na drugim końcu świata nie pójdzie spać głodny. Dziecko, mały człowiek, który niczemu nie zawinił, oprócz tego, że urodził się w miejscu, gdzie rzadko pada deszcz, a ziemi nie chcą rosnąć rośliny. Czyż to nie jest piękna myśl? Głodnych nakarmić - tak po prostu trzeba. Bądźcie z nami! 

Obserwuj ważne zbiórki