Walentynkowy dar dla chorych dziecięcych serc

Walentynkowy Dar Serca
Zbiórka zakończona

Walentynkowy dar dla chorych dziecięcych serc

Cel zbiórki:

Zakup aparatów do mało inwazyjnego pomiaru krzepliwości krwi dla wybranych oddziałów kardiologii i kardichirurgii dziecięcej

Walentynkowy Dar Serca
Rozpoczęcie: 8 Lutego 2022
Zakończenie: 10 Sierpnia 2022

Opis zbiórki

Kiedy przychodzą na świat, wielkiej radości towarzyszy jeszcze większy strach. Ich narodziny i pierwszy oddech oznaczają początek walki o życie. 1 na 100 dzieci rodzi się z wrodzoną wadą serca, często tak skomplikowaną, że przeżycie noworodka bez udzielenia mu natychmiastowej pomocy nie jest możliwe. Pierwsze lata życia takiego dziecka to operacje, zabiegi, bolesne badania. Niektórym z nich możemy zapobiec – pobranie krwi z żyły zastąpić ukłuciem paluszka. Wspólnie możemy zakupić sprzęt konieczny do mało inwazyjnego pomiaru krzepliwości krwi, by poprawić komfort małych pacjentów.

Walentynkowy Dar Serca

Walka o życie dziecka z wadą serca rozpoczyna się w czasie ciąży – u progu życia prenatalnego. Podejrzenie nieprawidłowej budowy serca pozwala skierować przyszłą mamę na badanie ECHO serca płodu – bezbolesne, bezinawazyjne i całkowicie bezpieczne dla kobiety i dziecka. Postawienie diagnozy przez specjalistę z zakresu kardiologii prenatalnej jest początkiem sztafety, na której mecie jest ocalone życie małego człowieka.

Leczenie to operacje na otwartym sercu, bardzo rozległe. Konieczność przeprowadzenia czasami kilku takich operacji w pierwszych latach życia dziecka sprawia, że to wczesne dzieciństwo to gorzki smak leków, lęk przed szpitalną samotnością i izolacją od rodzica, ból, którego przy niektórych procedurach nie można uniknąć. Najczęściej dzieci boją rozłąki z rodzicami i igły. Boją się zastrzyków, konieczności pobierania krwi.

Walentynkowy Dar Serca

Po niektórych operacjach określone parametry trzeba jednak sprawdzać codziennie, przez wiele miesięcy. Takim parametrem jest INR – wskaźnik układu krzepnięcia, niezbędny do monitorowania leczenia doustnymi antykoagulantami, które konieczne są po określonych operacjach serca. Możemy pomóc dzieciom z wadami serca i sprawić, że tradycyjne pobranie krwi z żyły w szpitalu będzie mogło być zastąpione pobraniem krwi z paluszka. Do tego celu konieczne są specjalne urządzenia.

CoaguChek Pro II to aparat do pomiaru INR z przeznaczeniem dla profesjonalistów. Dzięki niemu dzieci hospitalizowane w oddziałach kardiologii i kardiochirurgii będą mogły mieć pobraną krew do codziennych badań w sposób mniej inwazyjny. Pomóż nam zastąpić grubą igłę tą cieniutką i choć odrobinę zmniejszyć strach i ból dzieci, które walczą o każdy kolejny dzień. 14 lutego to nie tylko Walentynki, to także Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Zróbmy z tej okazji prezent – od serca – dla serca!

Obserwuj ważne zbiórki