Amp futbol – WARTO się angażować! Daj nam kopa do rozwoju!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 139 osób
16 523,11 zł (6,21%)
Brakuje jeszcze 249 476,89 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
wyposażenie w sprzęt sportowy oraz specjalistyczne kule do gry

Sekcja amp futbol Warty Poznań

Poznań, wielkopolskie

Stan po amputacjach

Rozpoczęcie: 30 Czerwca 2020
Zakończenie: 30 Czerwca 2021

Jeśli przeszedłeś amputację nogi bądź ręki lub masz zdeformowaną jedną z kończyn, to jesteś idealnym kandydatem, żeby grać z nami w amp futbol w Warcie Poznań! Nie siedź w domu, my już gramy.

Przygotowania trwały bardzo długo, ale udało się. W grudniu 2019 roku postała sekcja amp futbolu Warty Poznań powstała w grudniu 2019 roku. To pierwsza drużyna piłki nożnej dla osób po amputacjach w stolicy Wielkopolski i w ogóle w regionie. Zaczynaliśmy w ośmiu, ale zespół wciąż się rozrasta i liczy już 19 zawodników.

Właśnie zakończyliśmy nasz debiutancki sezon w Amp Futbol Ekstraklasie. Były pierwsze bramki, pierwsze punkty, pierwsze zwycięstwo i łzy wzruszenia. Przede wszystkim jednak zebraliśmy bagaż doświadczeń, nie tylko jako sportowcy, ale poznaliśmy się lepiej, przeżyliśmy wspólną przygodę.

Sekcja amp futbol Warty Poznań

Zajęliśmy czwarte miejsce w lidze. Do najlepszych sporo nam jeszcze brakuje, ale gramy i trenujemy po to, żeby stawać się lepszymi zawodnikami. Jednak nie o sam wynik sportowy nam chodzi. Gramy w ekstraklasie, którą interesują się media, a mecze są transmitowane w TV, m.in. online przez TVP Sport. To znakomita szansa na to, by projekt nabrał rozgłosu i pomógł zainteresować aktywnością fizyczną osoby z niepełnosprawnościami.

Sezon zakończył się w listopadzie w Poznaniu. Przy okazji turnieju zorganizowaliśmy wystawę fotografii „Amp futbol w Poznaniu”, wspólnie z Fundacją VOX Artis i centrum Concordia Design. Zdjęcia zawodników Warty, ale również reprezentacji Polski były wystawione na Przystani Sztuki, w samym sercu miasta. Jesteśmy dumni z tej inicjatywy. Wierzymy w to, że to kolejny krok, który pomoże zainspirować ludzi z niepełnosprawnościami do tego, by przełamały się i rozpoczęły przygodę z tą rozwijającą się dyscypliną sportu. Uważamy, że warto ośmielić je do tego, by podążały za swoimi marzeniami.

Sekcja amp futbol Warty Poznań

Nie musisz być zawodnikiem! Ba, możesz nawet nie znać zasad gry! Możesz dołączyć do nas, wpierając naszą walkę o medale i samodzielność!

Trenujemy w systemie zjazdowym, co 2 tygodnie. Naszym przyjezdnym zawodnikom zapewniamy na miejscu nocleg, staramy się pomóc w sfinansowaniu dojazdów. Czarek na każdy trening dojeżdża 250 km w jedną stronę, a nie opuścił żadnego treningu!

Zbudowanie całej infrastruktury i zdobycie niezbędnego wyposażenia jest jednak dużo trudniejsze, niż się wydaje. Naszym piłkarzom potrzebne są specjalne kule ortopedyczne, dzięki którym z zachowaniem bezpieczeństwa będą mogli walczyć na boisku.

Sekcja amp futbol Warty Poznań

Jako Fundacja Warty Poznań chcemy zebrać środki niezbędne do tego, żeby sekcja amp futbolu mogła się rozwijać. Chodzi nie tylko o realizację celów sportowych, ale także przeprowadzenie szeregu inicjatyw, które mają na celu przeciwdziałanie wykluczeniom. Potrzebujemy do tego sprzętu, specjalistów od rehabilitacji, pieniędzy na opłacenie bazy treningowej i koniecznej logistyki.

Nie bądź obojętny. Twój gest to nasza szansa!

---

Możesz pomóc, biorąc udział w LICYTACJACH

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 139 osób
16 523,11 zł (6,21%)
Brakuje jeszcze 249 476,89 zł
Wesprzyj Wesprzyj