Operacja Wiktorka już 13 maja❗️Dramatycznie mało czasu na ratunek!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 544 osoby
244 081,85 zł (102,07%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0096511 Wiktor
Zbiórka na cel
Operacja rączki w Paley European Institute

Wiktor Grycz, 7 lat

skoczów, śląskie

Wrodzony brak kości promieniowej i kciuka prawej ręki, prawostronne położenie serca, ubytek przegrody międzykomorowej

Rozpoczęcie: 13 Listopada 2020
Zakończenie: 13 Maja 2021

20 Kwietnia 2021, 17:27
Z OSTATNIEJ CHWILI❗️Operacja Wiktorka odbędzie się 13 maja!

Kochani,

mamy dwie wiadomości. Dobrą i złą...

Zła to taka, że zostało dramatycznie mało czasu do końca zbiórki. Rodzice Wiktorka dostali telefon z kliniki... Zwolnił się termin i zapadła decyzja, że Wiktor będzie operowany już 13 maja! Zostały 3 tygodnie na pomoc...

Dobra wiadomość to taka, że część środków udało się zebrać w innej fundacji, w związku z czym możemy zmniejszyć kwotę zbiórki. Do zebrania jest mniej - jest też jednak znacznie mniej czasu...

Wiktor Grycz

Rodzice Wiktorka dwoją się i troją, żeby pozyskać środki na leczenie synka. Przypomnijmy, że operacja jest dla Wiktorka jedyną szansą na sprawność!

Dziękujemy Ci za wszystko, co robisz dla Wiktorka i z całego serca błagamy o dalsze wsparcie! Jesteśmy już tak blisko celu...

Wiktorek ma tylko jedno marzenie - chce po prostu być zdrowy... Jego los jest już tylko w Twoich rękach! Nie możemy przegrać tej walki...

Pokaż wszystkie aktualizacje

12 Marca 2021, 15:29
PILNE❗️Znamy termin operacji Wiktorka! Czas ucieka, pomocy!

Operacja jest dla Wiktorka jedyną szansą na sprawność… Wada niestety postępuje. Asymetria ciała pogłębia się, wykrzywia się kręgosłup, mięśnie w nieużywanej, chorej rączce zanikają… Bardzo się o Wiktorka martwimy. Nie możemy czekać, bo jest coraz gorzej!

Zapłaciliśmy już zaliczkę w Instytucie Paleya, żeby wyznaczyli termin operacji. Ma odbyć się w lipcu, a to oznacza, że do końca czerwca musimy zapłacić resztę pieniędzy. Mamy coraz mniej czasu na ratunek…

Wiktor Grycz

Zrobiliśmy już niemal wszystko, a na zbiórce nie ma nawet połowy… Nie wiemy już, do jakich drzwi pukać ani do kogo się zwrócić… Boimy się, ale nie poddamy się, bo operacja jest dla synka jedynym ratunkiem!

Dziękujemy za wszystko i prosimy, jeśli tylko możesz, bądź z nami dalej i pomagaj Wiktorkowi, bo czas nieubłaganie ucieka…

Operacja Wiktorka musi odbyć się jak najszybciej! Prosimy o pomoc, nie ma czasu do stracenia…

Godziny spędzane pod drzwiami operacyjnej sali… Dnie i noce w szpitalu, odmierzane buczeniem urządzeń… Opatrunki, leki, grymas bólu na małej, dziecięcej buzi. I przerażająca bezradność, że to wszystko na marne… Dwie ciężkie operacje, które ma za sobą Wiktor, nie pomogły synkowi. Została ostatnia nadzieja, tylko ona może powstrzymać wyrok… Prosimy o pomoc dla naszego synka!

Wiktor Grycz

Kiedy jako młode małżeństwo oczekiwaliśmy narodzin naszego synka, byliśmy najszczęśliwszymi rodzicami pod słońcem… Nie sądziliśmy, że może stać się coś złego, że nasze upragnione dziecko urodzi się chore. Podczas badań w trakcie ciąży spadły na nas dramatyczne wieści - okazało się, że w prawej rączce Wiktora brakuje jednej z najważniejszych kości – promieniowej… Nasz synek miał urodzić się niepełnosprawny.

Łudziliśmy się, że może stanie się cud… Cudem były narodziny naszego synka - Wiktorek przyszedł na świat 7 listopada 2013 roku. Niestety choroba okazała się faktem. Świadomość, że nasz synek będzie musiał zmierzyć się z kalectwem i stoczyć dramatyczną walkę o zdrowie, przyćmiło nasze szczęście. Wiktorek urodził się z sercem położonym po prawej stronie. Oprócz kości promienistej w jego rączce brakuje też kciuka. Synek nie może chwytać… To sprawia, że jego prawa rączka jest dwa razy krótsza od zdrowej i niemal zupełnie nie działa.

Wiktor Grycz

Wyobraź sobie życie bez prawej ręki… Nagle problemem staje się wszystko… Zwykłe codziennie rzeczy –  takie jak ubranie się, zapięcie guzików, otworzenie drzwi, pisanie czy jedzenie sztućcami - stają się katorgą. Choć staramy się, by Wiktor był jak najbardziej samodzielny, niektóre czynności są dla niego trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Serce pęka, gdy widzimy, jak mu ciężko, nawet przy najprostszych zadaniach.

Synek jest praworęczny. Niestety, ze względu na brak kości i kciuka w rączce, wszystko musi robić ręką lewą… Ręką, która jest słabsza i powinna być tylko pomocnicza. Co najgorsze, dysproporcja między rączkami sprawia, że ciało synka wykrzywia się… Mięśnie w nieużywanej rączce zanikają. To powoduje asymetrię ciała, deformacje kręgosłupa i ból, a także inne problemy zdrowotne… Sen nam to spędza z powiek, bardzo się o Wiktora martwimy.

Mamy XXI wiek, wydawało się, że medycyna jest tak rozwinięta, że wadę rączki można wyleczyć. Niestety, czekało nas ogromne rozczarowanie. Nie zliczymy godzin w poczekalni u lekarza, spędzonych w samochodzie w drodze na kolejne konsultacje i badania, u rehabilitantów, dni w szpitalu… Synek przeszedł już dwie bolesne operacje. Niestety, nie dały oczekiwanych rezultatów. To były ciężkie chwile… Każdy rodzic obroniłby swojego dziecko przed cierpieniem, a tutaj okazało się, że nasz synek cierpiał na marne! 

Wiktor Grycz

Pojawiła się jednak nadzieja, która stała się dla nas światełkiem w tunelu! Doktor Dror Paley to amerykański lekarz ortopeda, który specjalizuje się w leczeniu najcięższych schorzeń rączek i nóżek – takich jak to, na które cierpi nasz synek. Kilka razy do roku operuje również w Warszawie w Paley European Institute. Jest w stanie wykonać bardzo skomplikowaną operację, dzięki której rączka naszego synka będzie działać i chwytać! Ręka stanie się sprawniejsza i silniejsza. Operacja, a następnie rehabilitacja, niezbędna do uzyskania sprawności, są jednak bardzo kosztowne... Człowiek sprzedałby wszystko, co ma, a i tak by było mało. Ponad 300 tysięcy złotych – to cena za to, by Wiktor mógł cieszyć się normalnym życiem, by miał sprawną rączkę.

Zrobilibyśmy dla synka wszystko, dali wszystko… Zdrowia – tego jednego nie możemy mu sami dać. Jeśli zechcesz nam pomóc i otworzysz dla Wiktorka swoje serce, nasza wdzięczność nie będzie mieć granic. Wyciągnij do niego dłoń i daj mu szansę na to, aby jego rączka też działała... Aby miał normalne życie.

Prosimy, pomóż nam w walce o zdrowie naszego syna.

Rodzice Wiktorka

Wiktor Grycz

Licytacje na Facebooku - Pomoc dla Wiktora z Kiczyc. Licytując i kupując fanty, pomagasz Wiktorkowi!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 544 osoby
244 081,85 zł (102,07%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0096511 Wiktor