Wiktor i Wiktoria - rodzeństwo, którego życie toczy się w rytmie walki o zdrowie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 426 osób
19 685 zł (75,21%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0091306 Wiktor
Zbiórka na cel
2 turnusy rehabilitacyjne dla Wiktora i Wiktorii

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz , 10 lat

Gorzów Wielkopolski, lubuskie

Wiktor - niepełnosprawność ruchowa, Wiktoria - skolioza, astma oskrzelowa

Rozpoczęcie: 5 Lipca 2019
Zakończenie: 6 Sierpnia 2020

Poprzednie zbiórki

21 873 zł (55,84%)
dwa turnusy rehabilitacyjne

791

28.11.2017 - 09.10.2018

dwa turnusy rehabilitacyjne

791

21 873 zł

28.11.2017 - 09.10.2018

122 zł (0,85%)
Dwa turnusy rehabilitacyjne

5

28.11.2018 - 18.02.2019

Dwa turnusy rehabilitacyjne

5

122 zł

28.11.2018 - 18.02.2019

Zobacz wszystkie poprzednie zbiórki
04 Sierpnia 2020, 08:53
Wakacje pod znakiem walki o zdrowie Wiktorii i Wiktora

Kochani, dzięki Waszemu wsparciu możemy kontynuować naszą drogę w walce o zdrowie. 

Obecnie przebywamy na trwającym 2 tygodnie turnusie rehabilitacyjnym. Lato nie jest dla nas czasem wytchnienia, wręcz przeciwnie, dzieci intensywnie pracują, by walczyć pod okiem specjalistów z tym, co dolega im najbardziej. 

Kilka dni temu Wiktorek skończył 10 lat. Jedyne życzenie mojego dziecka? Życie bez bólu i sprawność. Tragedia choroby dociera do nas z coraz większą brutalnością, z roku na rok czeka nas jeszcze więcej walki o każdy dzień... 

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

Jest ciężko, ale dajemy radę. Przed nami kolejne wyzwania, pobyt w sanatorium i turnusy rehabilitacyjne. Niedługo kończy się nasza zbiórka, a cel jeszcze daleki. 

Proszę, pomóż mi zawalczyć o Wiktoria i Wiktorię! Ratuj moje dzieci przed bólem, cierpieniem i ograniczeniami. Dla nich dzieciństwo to walka, a ja muszę dać im to, co najlepsze. To będzie możliwe, jeśli dasz nam swoje wsparcie!

Pokaż wszystkie aktualizacje

03 Czerwca 2020, 09:12
Jesteście naszą ostatnią nadzieją na kontynuację terapii

Dzięki Waszemu wsparciu i pomocy, dzieci mają możliwość ćwiczyć i wracać do zdrowia pod okiem najlepszych specjalistów. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za każdy dar serca! Ja jako Mama zdaję sobie sprawę, że nadeszły czasy trudne, ale wiem, że nie może to zaważyć na walce o zdrowie. 

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

Do końca maja uczestniczyliśmy w turnusie, podczas którego dzieci miały możliwość korzystania z ćwiczeń, zabiegów i pomocy rehabilitantów. To niesamowite, jak kilka tygodni intensywnej pracy pomaga w walce z uciążliwymi dolegliwościami, z którymi muszą zmagać się na co dzień. Obserwuję postępy i jestem pod wrażeniem, a jednocześnie napawa mnie strachem świadomość, że jeśli zabraknie nam środków, w kolejnych turnusach nie będziemy mogli uczestniczyć, a to w przypadku schorzeń, z którymi walczymy, oznacza regres. 

Proszę, bądźcie z nami do końca, brakuje już tak niewiele. Udostępniajcie naszą zbiórkę, podajcie dalej, by Wiktor i Wiktoria mieli szansę na codzienność bez bólu. Na chwile beztroskiego dzieciństwa, one bardzo na to zasługują. 

28 Stycznia 2020, 15:42
Sytuacja jest dramatyczna ❗️Wiktora czeka kolejna operacja...

Obserwowanie cierpienia własnego dziecka... Nic nie boli matki bardziej! 

Walka o namiastkę sprawności trwa! Na wrzesień tego roku zaplanowano trzecią operację stóp. Po drodze chore rodzeństwo czeka kilka turnusów - u Wiktora specjaliści skupiają się na rehabilitacji ruchowej, u Wiktorii najważniejsze są ćwiczenia oddechowe.

Zobaczcie,  jak Wiktor walczy o sprawność. Dla niego każdy krok to poważne wyzwanie. Trwa rozpaczliwa batalia o to, by Wiktor wciąż mógł stawać na własnych nogach. 

Pomocy! Mama robi wszystko, by zapewnić dzieciom to, co najważniejsze: zdrowie, ale sama nie da rady. To Wy jesteście nadzieją na lepsze jutro dla dzieci, które każdego dnia borykają się z dolegliwościami, które odbierają im radość dzieciństwa. 

30 Grudnia 2019, 09:36
Sytuacja jest dramatyczna. Wiktor może stracić wszystko!

Wiktor codziennie walczy o normalne życie. To ścieżka prowadząca przez wyboiste, dziurawe drogi, potworny ból i ćwiczenia, których cena zwala z nóg. Mama, mimo że daje z siebie wszystko nie może zapewnić tego, co najpotrzebniejsze: kosztownej rehabilitacji

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

Program "Uwaga" poświęcił Wiktorowi jeden odcinek. W tym materiale jest wszystko: walka z ograniczeniami, pokonywanie trudności i strach o każdy dzień. 

Dzieciństwo Wiktora naznaczone jest chorobą, która odbiera wszystko, ale nie zabija dziecięcych marzeń. Niestety, jeśli zabraknie środków na regularną rehabilitację, najgorsze przewidywania lekarzy staną się rzeczywistością... Nie pozwól na to! Daj Wiktorowi szansę na to, by życie przestało być pasmem cierpienia! Pomocy...

18 Listopada 2019, 14:02
Trwa rehabilitacja i leczenie rodzeństwa.

Wiktor niedawno rozpoczął kolejny w tym roku turnus. W sanatorium w Ciechocinku spędzi łącznie 3 tygodnie - czas wytężonej pracy, aktywności i spotkań ze specjalistami. Najbardziej cieszy się z basenu, bo tam ciało i jego ograniczenia zdają się nie mieć żadnego znaczenia. 

W tym samym czasie Wiktoria ruszyła do miejscowości Szczawno Zdrój, gdzie pracuje nad mobilnością i pokonywaniem ograniczeń. 

Bardzo dziękuje za Waszą dotychczasową pomoc, bez Was rehabilitacja dzieci nie byłaby możliwa. Ten rok jest dla nas bardzo ważny, ja już zaczynam myśleć o kolejnym. Otrzymaliśmy skierowania na kolejne turnusy rehabilitacyjne, kwoty są ogromne. Liczymy na Wasze wsparcie. Na to, że wciąż będziecie naszymi Aniołami! 

04 Października 2019, 12:09
Za Wiktorem i Wiktorią kolejne turnusy rehabilitacyjne.

Wiktor i Wiktoria mają za sobą wakacje, które niewiele mają wspólnego z wyobrażeniami dzieci na temat spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Rehabilitacja, konsultacje lekarskie, konsultacje dentystyczne. 

Wiktorek mimo bólu, mimo codziennego wysiłku bardzo angażował się w zajęcia podczas ostatniego turnusu. Prowadzący mówią, że przed nim długa droga, ale są pełni podziwu dla jego woli walki. 

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

Wiktoria dawała z siebie wszystko, zarówno podczas ćwiczeń, jak i zajęć na basenie. Rehabilitanci mówią, że robi postępy, a regularne ćwiczenia hamują postęp choroby. 

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

Mama walczy o każdy dzień rehabilitacji, bo zdaje sobie sprawę jakie to ważne w walce z chorobą. Wyzwania związane z odległymi podróżami do ośrodków i lekarzy są wyczerpujące dla całej rodziny, jednak nic nie cieszy bardziej niż efekty. 

Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie i prosimy o dalszą pomoc! Bez turnusów rehabilitacyjnych leczenie i terapia rodzeństwa stanie w miejscu. 

Wiktor i Wiktoria - moje dwa serduszka. Walczę o ich zdrowie od kilku lat, ale czasem mam wrażenie, że od trwa to od zawsze. Bycie samotną mamą zasadniczo nie jest proste, a kiedy dzieci chorują, okazuje się to prawdziwym wyzwaniem. Nasze życie wiedzione jest przez kolejne turnusy rehabilitacyjne, zajęcia, ćwiczenia, kolejne badania. Niektórzy śmieją się z nas, że w domu bywamy gośćmi, ale dla mnie to śmiech przez łzy. Zamiast turnusów chciałabym pojechać z nimi na wakacje, takie zwyczajne, bez konieczności życia według ściśle określonego planu posiłków, ćwiczeń i zajęć na basenie. Niestety nie mogę. Muszę skupić się na leczeniu, zadbaniu o to, co jeszcze możemy zrobić. 

Wiktor miał urodzić się zdrowy, byłam o tym przekonana do czasu jego przyjścia na świat. Dopiero kiedy przy porodzie pojawiły się pierwsze komplikacje, w mojej głowie pojawiła się lampka alarmowa. Przyjście mojego synka na świat to słodko-gorzkie doświadczenie, które zupełnie zmieniło mój świat. Przepuklina oponowo-rdzeniowa mogła zostać wykryta podczas usg, niestety lekarz nie zauważył, że Wiktorek będzie się borykał z tak poważnymi problemami. Po operacji rozszczepu kręgosłupa lekarze powiedzieli jasno: nie ma szans na to, by synek kiedykolwiek stanął na własnych nogach. Ja nigdy nie chciałam się poddać, bo wierzyłam, że moje dziecko ma szanse. Kiedy Wiktorek miał 2-latka, zdarzył się cud. Wstał i poszedł, tak po prostu. Po czasie intensywnej rehabilitacji, godzinach spędzonych na sali, wysłuchaniu godzin płaczu w końcu spełniło się nasze marzenie. Niestety, w naszym przypadku szczęście trwało dosłownie chwilę. Później nastąpiło całkowite załamanie - sepsa, komplikacje, szpital. Chwile grozy, walka na śmierć i życie. Godziny spędzone przy łóżeczku. Płacz, strach i nadzieja… A później przerażenie. Nogi pozbawione ruchu, przez tak długi czas, zapomniały jak chodzić. Wszystko zaczęło się od początku… Cała walka. Wiem, jak to jest balansować na krawędzi. 

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

U Wiktorii choroba pojawiła się znacznie później, jednak dolegliwości są bardzo dotkliwe. Choruje na astmę oskrzelową, alergie, atopowe zapalenie skóry, refluks przełyku. Jest pod stałą kontrolą pulmonologa, endokrynologa i gastrologa. Lista specjalistów ciągle wydłuża… Nie wiemy, co czeka nas za rogiem, bo u Wiktorii niektóre dolegliwości pojawiły się po czasie. Muszę być gotowa na każdą ewentualność. Wiki jest już dużą dziewczynką, świetnie się uczy i ma doskonały kontakt z rówieśnikami, niestety nieczęsto ma tę możliwość, ponieważ leczenie i rehabilitacja są przyczyną częstych nieobecności w szkole. Z dziećmi ze swojego miasta ma kontakt głównie za pośrednictwem internetu. 

Wiktor i Wiktoria Andalukiewicz

Czasem, zanim moje dzieci wstaną mam godzinę tylko dla siebie. I wtedy przychodzi ta myśl… Dlaczego ja? Dlaczego my. Niekiedy po policzkach płyną łzy, ale to kilka sekund słabości, na które mogę sobie pozwolić, wówczas gdy dzieci nie widzą. Już chwilę później wszystko jest w porządku, zaczynam planować kolejne ruchy, trasy, uzupełniam kalendarz leczenia dzieci. Miesięcznie pokonujemy setki, czasem tysiące kilometrów pociągami - z jednego na drugi koniec Polski. Każdy taki wyjazd to ogromne środki, prywatne wizyty lekarskie, turnusy poprawiające codzienne funkcjonowanie moich dzieci i pokonywanie objawów wszystkich dolegających ich schorzeń. Zawsze im powtarzam, że nieważne co nas spotka, przejdziemy przez to razem. Niestety nasza miłość to za mało. By kontynuować rehabilitację, konieczne są środki umożliwiające wyjazdy na kolejne turnusy. 

Ten rok to dla nas czas przełomów, dzieci robią ogromne postępy, doskonale współpracują ze specjalistami. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Wiktorek świetnie reaguje na basen. To miejsce, w którym się rozluźnia, zaczyna wierzyć w swoje możliwości. Kiedy widzi postępy, niesamowicie się cieszy. A dla mnie każdy uśmiech jest na wagę złota. By kontynuować naszą drogę do zdrowia, potrzebujemy Twojej pomocy! Dla nas to jedyna szansa, inaczej wszystko, na co pracowaliśmy tak długo, przepadnie.

Ładuję...

34,33 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 426 osób
19 685 zł (75,21%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0091306 Wiktor