Wsparcie dla osób doświadczających bezdomności w ich zdrowieniu

STOWARZYSZENIE POMOCY I INTERWENCJI SPOŁECZNEJ

Wsparcie dla osób doświadczających bezdomności w ich zdrowieniu

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0225383
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Środki żywności, higieniczne oraz ciepłą odzież dla osób w kryzysie

STOWARZYSZENIE POMOCY I INTERWENCJI SPOŁECZNEJ
Rozpoczęcie: 29 Września 2022

Opis zbiórki

Jesteśmy pracownikami i pracowniczkami Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej w Warszawie. Nasza organizacja już od 30 lat wspiera
i wypracowuje nowe standardy pomocy dla osób w kryzysie bezdomności.
      W naszej siedzibie przyjmujemy ok. 2400 osób rocznie.

Dla wielu z naszych odbiorców domem jest najczęściej ulica, przystanek autobusowy, namiot lub noclegownia. W tej przestrzeni trudno jest mówić o prywatności, spokoju, ciepłe i bezpieczeństwie.

STOWARZYSZENIE POMOCY I INTERWENCJI SPOŁECZNEJ

Marzy nam się stworzenie miejsca, w którym osoby w kryzysie bezdomności mogłyby chociaż przez chwilę poczuć domową atmosferę. W tym momencie, aby zadbać o komfort przychodzących do nas odbiorców_czyń, chcemy wynająć dodatkową przestrzeń.

Środki ze zbiórki wykorzystamy również na odzież i obuwie dla osób najbardziej potrzebujących. Dostępne magazyny odzieżowe nie są w stanie zapewnić ubrań wszystkim potrzebującym, na odpowiednie rzeczy “poluje się” czasami tygodniami.

Jednym z produktów deficytowych są buty i kurtki adekwatne do pogody. Zdarza się, że przy największych mrozach ludzie przychodzą do nas w letnim odzieniu lub w klapkach. Na ten cel chcemy uzbierać 5400 zł.

STOWARZYSZENIE POMOCY I INTERWENCJI SPOŁECZNEJ

Regularnie wspieramy również osoby udające się na terapię, oddział detoksykacyjny lub podejmujące pracę zarobkową. Często w momencie tak ważnej zmiany, nie mają one produktów zapewniających komfort i możliwości zadbania o siebie.

Ważnym celem zbiórki jest zapewnienie dostępu do produktów higienicznych i żywieniowych. Chcemy dać szansę osobom w kryzysie do regularnego dbania o swoją higienę i pełny żołądek, a tym samym zwiększenie ich szansy na powrót do normalnego życia. Na ten cel zbieramy 5400 zł.

Abyśmy mogli adekwatnie wspierać osoby w kryzysie i zwiększyć naszą przestrzeń na świadczenie pomocy i wsparcia, chcemy również wynająć dodatkowy lokal, który pozwoli nam na przeniesienie części biurowej i administracyjnej do innej lokalizacji. Ta zmiana pozwoli, aby członkowie naszego zespołu (a jest ich aż 30!) mogli w bezpiecznych i komfortowych warunkach przyjmować osoby w różnych sytuacjach życiowych, świadcząc im poradnictwo i wsparcie.

Dzisiaj nasza przestrzeń to 65m2. Robimy w niej cuda, aby móc wszystkich wesprzeć i zmieścić się z działaniami, dlatego też przyszedł czas poszukiwania drugiego miejsca, w którym będziemy mogli prężnie dalej rozwijać naszą sieć wsparcia.

Obecnie zajmujemy się:

➡️ prowadzeniem punktu poradnictwa dla osób w kryzysie bezdomności przy ul. Nowogrodzkiej 7 lok. 14 wraz z prowadzeniem streetworkingu we wszystkich dzielnicach na terenie m.st. Warszawy (15 dzielnic)
➡️ streetworking; 18 dzielnic , streetworking medyczny);
➡️ prowadzeniem Mobilnego Punktu Poradnictwa
➡️ autobusu jeżdżącego po Warszawie, świadczącego pomoc dla osób w kryzysie bezdomności; -prowadzeniem mieszkania rotacyjnego wraz ze wsparciem specjalistycznym we współpracy z Centrum Pomocy Społecznej im. Andrzeja Tymowskiego przeznaczonym dla osób przebywających w dzielnicy Śródmieście; -prowadzeniem działań aktywizacyjnych i asystenckich dla osób doświadczających bezdomności i/lub uzależnienia we współpracy ze Stołecznym Ośrodkiem dla Osób Nietrzeźwych;
➡️ prowadzeniem całodobowego ośrodka wsparcia dla kobiet z dziećmi i kobiet w ciąży przy ul. Chlubnej 9A-9D w Warszawie;
➡️ prowadzeniem 17 mieszkań treningowych dla osób w różnych sytuacjach życiowych, w tym 6 mieszkań w dzielnicy Śródmieście. Aby wesprzeć te działania zbieramy 4200 zł. Kwota ta pozwoli nam na tymczasowe wsparcie wynajęcia lokalu do czasu pozyskania stałego źródła finansowania.

Kryzys bezdomności często spada na ludzi niespodziewanie, sprawiając, że są w dramatycznej sytuacji. Aby poradzić sobie z tą sytuacją i przetrwać najtrudniejszy okres ich życia, potrzebują naszej pomocy.

Gorąco zachęcamy do wsparcia, każda kwota pozwoli nam na realizację potrzebnych działań. 💚

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0225383
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki