Noemi Koper

Noemi Koper, 17 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0004309
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Noemi Koper, 17 lat

Uszkodzenie centralnego układu nerwowego i zanik nerwu wzrokowego
Świebodzin, lubuskie

W wyniku powikłań okołoporodowych Noemi urodziła się niedotleniona, przez kolejny tydzień walczyła o życie z powodu hipoglikemii. nasza rodzina mieszkała wtedy za granicą, jednak konieczny okazał się powrót do Polski w celu dalszej diagnostyki i podjęcia leczenia. Lekarze podejrzewali u córeczki uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Noemi kilka lat temu rozpoczęła zagraniczne leczenie. Jest duża poprawa w widzeniu, lecz wciąż nie jest to widzenie funkcjonalne. Córeczka potrafi przeczytać większe litery, liczby, kolory, zaczęła widzieć przez okno drzewa, budynki czy samochody. W porównaniu z pierwszymi diagnozami, gdzie lekarze mówili o całkowitym niedowidzeniu to ogromny sukces!

Noemi Koper

Zanik nerwu wzrokowego to nie jedyny problem zdrowotny córki. Po badaniach okazało się, że przysadka mózgowa Noemi jest bardzo mała i ma moczówkę prostą. Dodatkowo córka ma niewydolność osi podwzgórza, która wpływa na zaburzenia hormonalne w jej organizmie. Noemi musi otrzymywać wszystkie hormony przysadki, aby prawidłowo mogła się rozwijać jak i utrzymać prawidłową gospodarkę hormonalną.

Wasze stałe wsparcie pozwala Noemi kontynuować leczenie i daje nadzieję na to, że będzie mogła w przyszłości zobaczyć otaczający ją świat!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0004309
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki