Noemi nie może przerwać leczenia, bo nigdy nie odzyska wzroku. Pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 48 osób
1 910 zł (1,63%)
Brakuje jeszcze 115 111 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Dwuletnie leczenie w klinice okulistycznej w Ufie

Noemi Koper , 13 lat

Swiebodzin , lubuskie

Uszkodzenie centralnego układu nerwowego i zanik nerwu wzrokowego

Rozpoczęcie: 12 Lipca 2019
Zakończenie: 12 Października 2019

Zobacz poprzednie zbiórki

Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że z Twoim wzrokiem jest całkiem nieźle. Być może potrzebujesz okularów albo nosisz soczewki, ale możesz na własne oczy zobaczyć otaczający Cię świat. Moja córeczka nie widzi prawie nic. Lekarze oceniają to na 4%, co i tak jest dla nas sukcesem. Od wielu lat jeździmy do specjalistycznej rosyjskiej kliniki okulistycznej w Ufie, a przed nami kolejne wyprawy i operacje. Nie damy rady ich sfinansować samodzielnie, a to jedyna szansa dla córeczki...

Noemi Koper

Wszystko to przez ciężki poród i jego następstwa. Córeczka wodzi oczami za światłem, ale nie potrafi nic wyraźnie zobaczyć. Noemi urodziła się z niedotlenieniem, nie płakała, ani nie miała odruchu ssania. Przez tydzień walczyła o życie z powodu hipoglikemii. Po kilkunastu dniach zostałyśmy wypisane do domu i lekarze uznali, że wszystko jest w porządku.

Mieszkaliśmy wtedy w Anglii, dlatego wróciliśmy do Polski, aby zbadali ją nasi lekarze. Ich diagnoza powaliła mnie na kolana. Stwierdzili, że córeczka ma duże prawdopodobieństwo uszkodzenia centralnego układu nerwowego i może być niewidoma, nie chodzić ani mówić i wymagać całodobowej opieki. Mimo tego, że lekarze nie dawali zbytnich szans na prawidłowy rozwój Noemi, to udało nam się wyprowadzić ją dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji. 

Noemi Koper

Największym wyzwaniem wciąż jednak pozostaje wzrok. Na szczęście udało nam się dostać na leczenie do specjalistycznej rosyjskiej kliniki w Ufie, gdzie Noemi od wielu lat walczy o powrót ze świata ciemności. Dla niej każdy promyk światła jest na wagę złota i daje nadzieję, że wszystko jeszcze może się odmienić. O niczym innym dzisiaj nie marzę, a efekty kuracji pozwalają na umiarkowany optymizm.

Poprawa jest widoczna w regeneracji nerwów wzrokowych u Noemi, ale przed córeczką jeszcze długie lata ćwiczeń i operacji, aby widzieć. Z racji tego, że Noemi od urodzenia dobrze nie widziała, teraz też mózg musi nauczyć się widzieć. To wymaga czasu, ale wierzymy, że jest ona  na tyle silna, że już niedługo będzie mogła widzieć!

Noemi Koper

Noemi została wyrwana z zupełnej czerni i dzisiaj jej wzrok można ocenić na 4%. Dla nas osób, które widzą normalnie, wydaje się to zupełnie abstrakcyjne. Jeśli któreś oko nie działa na 10%, czujemy ogromny dyskomfort, a co dopiero kiedy jest to 96%? Niestety, operacje są bardzo kosztowne i po prostu brakuje już nam środków. Dlatego bardzo prosimy o pomoc w tej naszej walce, aby Noemi mogła kontynuować leczenie i w przyszłości oglądać świat.

Karolina - mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 48 osób
1 910 zł (1,63%)
Brakuje jeszcze 115 111 zł
Wesprzyj Wesprzyj