Żądamy Chleba 2022

Zupa na Głównym
Zbiórka zakończona

Żądamy Chleba 2022

Cel zbiórki:

Na posiłki dla potrzebujących

Zgłaszający zbiórkę: Zupa na Głównym
Zupa na Głównym
Rozpoczęcie: 11 Marca 2022
Zakończenie: 15 Maja 2023

Rezultat zbiórki

Kochani,

jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie płynące z Waszych serce - dzięki zebranym środkom przygotowaliśmy aż 1790 posiłków dla osób potrzebujących – zupa, kanapki, ciepłe napoje (kawa, herbata) Zostały one wydane w soboty (13 spotkań)  na PST Dworzec Zachodni w Poznaniu.

Relacje ze spotkań znajdziecie na stronie internetowej: https://zupanaglownym.org.pl/

Poniżej kilka zdjęć.
Raz jeszcze - dziękujemy!

Zupa na Głównym

Zupa na Głównym

Zupa na Głównym

Opis zbiórki

Żądamy Chleba 2022!

Podzielmy się posiłkiem z Uchodźcami! Czwarty rok z rzędu zbieramy pieniądze na posiłki, które Zupa na Głównym od 5 lat wydaje potrzebującym.

Zupa na Głównym

W tym roku zaczynamy zbiórkę już teraz, bo już teraz widzimy że coraz więcej osób, w tym także z Ukrainy, potrzebuje i będzie potrzebowało wsparcia. W tym roku na 65 rocznicę Czerwca 56 r., do 28 czerwca tego roku chcemy zebrać 56 tysięcy złotych.

Zupa na Głównym

Zupa na Głównym przeznaczy te pieniądze na zakup produktów, z których wolontariuszki i wolontariusze przygotują a potem wydadzą posiłki dla potrzebujących wsparcia. W taki sposób chcemy uczcić ważną dla wszystkich w Poznaniu rocznicę robotniczego buntu, w którym poznanianki i poznaniacy domagali się godnego życia. Wtedy krzyczeli na ulicach miasta: Żądamy chleba! Dziś mówimy to samo: Żądamy chleba! Dla Wszystkich! Bieda nie ma narodowości!

Zupa na Głównym

Z tygodnia na tydzień widzimy, że w sobotę po południu na Dworzec Zachodni po ciepłą zupę, kanapkę i herbatę przychodzi coraz więcej osób. Są wśród nich także Ukraińcy, Ukrainki. Chcemy im pomóc i ich nakarmić tak samo jak od lat wspieramy wszystkich, którzy z różnych powodów są w kryzysie bezdomności lub/i mają problem z zaspokojeniem podstawowej potrzeby każdego z nas – bycia najedzonym i przez to bezpiecznym.

Zupa na Głównym w liczbach rocznie:

* Rok 2018 ! 1700 osób korzystających ze wsparcia ! 6760 wydanych posiłków

* Rok 2019 ! 2650 osób korzystających ze wsparcia ! 10538 wydanych posiłków

* Rok 2020 ! 3200 osób korzystających ze wsparcia ! 10982 wydanych posiłków

* Rok 2021 ! 3800 osób korzystających ze wsparcia ! 11120 wydanych posiłków Działamy od 14 października 2017 roku.

Przez ten czas z naszego wsparcia skorzystało ponad 11 000 osób. W Zupie na Głównym pracuje społecznie ponad 40 wolontariuszek i wolontariuszy.

Zupa na Głównym

Cała nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach. Posiłki są przygotowywane przez wolontariuszy. Zawsze jest to pożywna, "domowa" zupa, kanapki, ciasto, kawa, herbata. Bardzo często słyszymy o godzinie 18-tej, że jest to pierwszy posiłek w tym dniu. Każde spotkanie to ponad sto osób, które korzystają z naszego/Waszego wsparcia. Działaliśmy także w czasie pandemii. Przez cały ten czas oprócz tego, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wydawaliśmy posiłki, przekazywaliśmy także pakiety higieniczne.

Organizatorami akcji są: Zupa na Głównym, Czarny Chleb Jeżyce, 108 PR Tomasz Lisiecki, Michał Walkowiak.

Archiwalne zdjęcie, które promuje zbiórkę pochodzi ze zbiorów Wielkopolskie Muzeum Niepodległości Dziękujemy za udostępnienie.

Obserwuj ważne zbiórki