Chodzenie to samodzielność! Pomagamy Zosi wstać z wózka inwalidzkiego!

Zosia Słapek
Zbiórka zakończona

Chodzenie to samodzielność! Pomagamy Zosi wstać z wózka inwalidzkiego!

Cel zbiórki:

9 miesięcy rehabilitacji w ośrodku rehabilitacyjnym, sprzęt, rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Zosia Słapek, 7 lat
Ożarów, świętokrzyskie
Niedowład nóg, zwichnięte biodra, przeprosty w kolanach, stopy końsko-szpotawe, niedowład spastyczny ręki prawej, zez ukryty w oku prawym, autyzm dziecięcy, pęcherz neurogenny, niedrożność jelit
Rozpoczęcie: 21 Września 2021
Zakończenie: 24 Stycznia 2022

Opis zbiórki

WALCZYMY O SPRAWNOŚĆ NASZEJ CÓRKI ZOSI!

Trwa wyścig z czasem, którego celem jest uratowanie zdrowia Zosi. Choroby naszej córeczki oddziałują na wiele narządów i stopniowo odbierają jej sprawność, doprowadzając do trwałej niepełnosprawności. Szansą dla Zosi jest leczenie operacyjne obu zwichniętych stawów biodrowych. 

Zosia podczas operacji będzie miała osteopatomię, która polega na przecięciu miednicy, przecięciu kości udowej, otwartego nastawienia zwichnięcia biodra i przemieszczeniu m.in. biodrowo-lędźwiowej (Tego który jest w środku miednicy) na zewnątrz na kość ludową w celu otworzenia odwodzenia biodra tj. funkcji niedziałających mm. pośladkowych. 

Nasza córeczka po operacji będzie musiała przejść długą i kosztowną rehabilitację, a także będzie potrzebowała specjalistycznego sprzętu. Koszt przywracania Zosi do zdrowia jest dla nas kosmiczny, wręcz nieosiągalny. W takim tempie jak teraz idzie zbiórka, to potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy i Córka może całkowicie stracić szansę na normalne życie. Trzeba działać, a w zbiórkę na rzecz córki muszą się zaangażować setki, a nawet i tysiące osób. Musicie nam państwo w tym pomóc! Pomóc w spełnieniu największego marzenia naszej Zosi, jakim jest samodzielne chodzenie!!!

Wiadomość o chorobach córki była dla nas niczym grom z jasnego nieba. Nasze zwyczajne dotychczasowe życie zostało wystawione na ogromną walkę. Zosia jest codziennie rehabilitowana zarówno pod okiem specjalistów, jak i w domu. Dla dziecka to bardzo trudne ćwiczenia, z okropnym bólem, płaczem i strachem.

Szanowni państwo, przychodzimy do Was z prośbą o pomoc w realizacji największego marzenia naszej córki Zosi, która ma 5 lat i bardzo marzy o tym, by w końcu stanąć na nóżkach oraz chodzić o własnych siłach. Trwa wyścig z czasem o sprawność naszej kochanej córki. Potrzebujemy armii aniołów o wielkich sercach, którzy zechcą się przyłączyć do pomocy Zosi. 

Zosia Słapek


Zosia ma już długą drogę bólu za sobą. Po urodzeniu przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo- rdzeniowy, a także wstawienie zastawki komorowo- otrzewnowej. To wszystko było spowodowane tym, iż Zosia przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową ze współistniejącym wodogłowiem. To nie koniec zmagań o lepsze jutro dla naszej córeczki. Niestety problemy zdrowotne zaczęły się mnożyć wraz z rozwojem Zosi. Każda wizyta u lekarzy to kolejny ból dla Zosi i nas rodziców, gdyż sami nie jesteśmy w stanie pomóc naszej Zosi. Stwierdzono u niej niedowład kończyn dolnych, zwichnięte biodra, przeprosty w kolanach, stopy końsko-szpotawe, niedowład spastyczny ręki prawej, zez ukryty w oku prawym, autyzm dziecięcy, pęcherz neurogenny oraz niedrożność jelit.

Każdy nasz dzień zaczyna się od rehabilitacji. To nieustanne staranie się o lepsze jutro dla Zosi. O sprawność i przyszłości naszej córeczki. Każdy dzień Zosi to wizyty w specjalistycznych poradniach, intensywne zajęcia terapeutyczne dzięki, którym Zosia przybliża się ku lepszemu zdrowiu.
Każdy dzień to walka o naszą Zosię. Bez Was nie jesteśmy w stanie zrobić wystarczająco wiele, aby nasza córeczka mogła stale korzystać z fachowej opieki terapeutycznej, a przede wszystkim fizjoterapeutycznej. 

Cały dochód, ze zbiórki zostanie przekazany na walkę z nieustającym bólem. Spowodowany przepukliną oponowo-rdzeniową z uszkodzeniem rdzenia kręgowego poniżej 4 kręgu lędźwiowego. Stan funkcjonalny Zosi tj. zachowanie unerwienia mięśni przywodzących i zginających biodro i unerwienia mięśnia prostującego kolana może pozwalać na samodzielne chodzenie w zaopatrzeniu ortopedycznym w zakresie mieszkania. Na dalsze dystansy Zosia będzie potrzebowało sprzętu rehabilitacyjnego. Z tego powodu lekarz proponuje leczenie operacyjne obu zwichniętych stawów biodrowych.

Rekonstrukcje stawu biodrowego planowana jest na 2022 roku, te dwa zabiegi będą odbywały się w 6 tygodniowych, odstępach. Po intensywnej rehabilitacji, która będzie trwała od 6 do 9 miesięcy Zosia będzie będziemy miała korekcji stóp końsko-szpotawych. Ten zabieg jest planowany na koniec 2022.

Z Waszą pomocą bariera finansowa przestanie ograniczać nasze starania o lepsze i samodzielne życie dla naszej córeczki, za co prosto z serc pragniemy podziękować.

Z wdzięcznością Rodzice Zosi

––––––––––––––––

Zosia ma już również garstkę dobrych aniołów, którzy prowadzą zbiórki licytacyjne, gdzie wystawiane fakty na licytacje, które przybliżają Zosię do spełnienia marzeń:


Grupa licytacyjna PL –> KLIK

Grupa licytacyjna UK –> KLIK


Blog Zosi  –> KLIK

Instagram –> KLIK

Obserwuj ważne zbiórki