
U Zuzi zdiagnozowano wrodzoną wadę oczu! Prosimy o pomoc!
Cel zbiórki: Leczenie, rehabilitacja i zakup sprzętu medycznego, przejazdy, noclegi, dieta
Wpłać, wysyłając SMS
Przekaż 1,5% podatku
Przekaż 1,5% podatku
Stała pomoc
2 wspierających co miesiącTu może pojawić się Twoja Stała Pomoc.
Wspieraj co miesiąc- Anonimowy Pomagaczwspiera już miesiąc
- Anonimowy Pomagaczwspiera już miesiąc
Cel zbiórki: Leczenie, rehabilitacja i zakup sprzętu medycznego, przejazdy, noclegi, dieta
Aktualizacje
Zuzia widzi świat jedynie do 2 metrów, a obraz jest zamazany❗️Walczymy o jej przyszłość – prosimy o pomoc!
Kochani,
po ostatniej wizycie u profesora otrzymaliśmy bardzo trudne informacje. Dowiedzieliśmy się, że Zuzia widzi świat jedynie do około 2 metrów, a cały obraz jest zamazany. W przyszłości może to znacząco utrudnić jej niemal każdy aspekt życia, szczególnie naukę czytania i pisania.
Nasza córeczka musi nosić okulary, a co pół roku powinna mieć kontrolę. Niestety, mimo noszenia okularów nie widzi wyraźnie. Wszystko jest dla niej zamazane. Okulary mają jedynie za zadanie zatrzymać rozwój wady. Czekamy na wyjazd do Krakowa, gdzie specjalistka oceni, czy istnieją możliwości leczenia jej oczek – przede wszystkim zeza i oczopląsu. Zuzia cały czas uczęszcza również na rehabilitację wzroku, która przynosi pierwsze, małe efekty.

Niestety, kwestia oczek to nie jedyny problem, z którym walczymy. Od pewnego czasu córeczka zmaga się z nawracającymi wysypkami na całym ciele oraz stanami lękowymi. Ma ogromne problemy ze snem niezależnie od pory dnia. Często budzi się około godziny 4:00 rano, a jej oczka są przez to bardzo przemęczone.
Kolejnym wyzwaniem jest napięcie mięśniowe w prawym barku oraz problemy z jedzeniem i piciem. Zuzia nie chce pić mleka, wody ani soków, dlatego rozszerzamy dietę o stałe pokarmy. Pojawiły się przy tym problemy z brzuszkiem i bardzo bolesne zaparcia, które powodują u niej duży dyskomfort i płacz.
Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, z którymi staramy się radzić najlepiej, jak potrafimy, ale momentami czujemy się bezradni. Dlatego z całego serca prosimy o dalszą pomoc. To dzięki Wam mamy siłę walczyć dalej.
Rodzice
14 maja mamy wizytę u specjalisty, który może realnie pomóc Zuzi! Prosimy o dalsze wsparcie!
Już 14 maja 2026 r. jedziemy z Zuzią do warszawskiego Centrum Okulistyki Dziecięcej na wizytę u doktora Marka Prosta. To wybitny specjalista, który realnie może pomóc naszemu dziecku.
Nasza córeczka zostanie ponownie przebadana pod kątem wady wzroku. Mamy nadzieję, że dostaniemy odpowiedzi na pytania, jak możemy działać w sprawie choroby i jak będzie wyglądało dalsze leczenie. Dowiemy się też, czy w przyszłości wada będzie się pogarszać. A jeśli tak – jak to będzie postępować.
Profesor Prost ma bardzo dużą wiedzę, jeśli chodzi o wady polegające na rozszczepie tęczówki. Wizyta jest prywatna i bardzo kosztowna. W dodatku Zuzia już na stałe będzie pod jego opieką. Nie ma innego wyjścia. Tylko on może pomóc w zatrzymaniu choroby.

Gdy trafiliśmy z córeczką do szpitala po tym, jak na jej ciele pojawiła się wysypka, nie sądziliśmy, że zostanie u niej wykryta tak poważna wada oczek. Myśleliśmy, że problemy skórne będą naszym największym zmartwieniem.
Choć skupiamy się przede wszystkim na ratowaniu wzroku Zuzi, ciągle nawracające wysypki również stanowią ogromny problem i generują dodatkowe koszty. Maści czy balsamy, które musimy stosować, potrafią kosztować 70 zł za niewielkie opakowanie, które starcza na chwilę.
Prosimy, nie przestawajcie wspierać naszej dziewczynki. Tylko dzięki Wam będziemy w stanie zapewnić jej dalsze leczenie. Wierzymy, że jej wzrok uda się uratować. Potrzeba tylko ludzi o dobrych sercach.
Rodzice Zuzi
Opis zbiórki
Dokładnie 30 października 2025 roku przywitaliśmy na świecie naszą córeczkę – Zuzię. Naszym największym marzeniem było, by malutka była zdrowa, niestety tak się nie stało. Zuzia urodziła się ze wrodzoną wadą oczek!
Lekarze zdiagnozowali szczelinę tęczówki i szczelinę tarczy nerwu II obu oczu, potrzebuje pomocy specjalistów oraz różnych rehabilitacji, by móc zawalczyć o swoją lepszą przyszłość!
Już na 25 czerwca 2026 roku mamy ustaloną wizytę w Krakowie. To będą konsultacje, podczas których dowiemy się, jakie leczenie nas czeka. Choć wady oczek nie da się wyleczyć, musimy walczyć o to, żeby Zuzia nie straciła całkiem wzroku.

Córeczka ma też refluks oraz problemy z jedzeniem z butelki. Potrzebuję stałej opieki, ale sam koszt mleka i wizyt u specjalistów wykańcza nasz budżet domowy. Nawet koszty dojazdów na rehabilitację są ogromne!
Nigdy nie prosiliśmy o pomoc, więc jest nam ciężko pisać o takich rzeczach... Jednak dziś nie mamy innego wyjścia, musimy Was prosić o wsparcie w walce o zdrowie i lepszy rozwój naszej córeczki! Każdy gest jest dla nas niezwykle cenny!
Rodzice Zuzi
- korzeniewska20 zł
- Wpłata anonimowa5 zł
- Wpłata anonimowa50 zł
- Wpłata anonimowa200 zł
- Wpłata anonimowa20 zł
- Wpłata anonimowa50 zł