ŻYCIE Z RAKIEM - FUNDACJA ONKOLOGICZNA

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy fundacją wspierającą pacjentów onkologicznych.  W Polsce są obszary, na których poziom opieki nad chorymi znacznie odstaje od dobrych europejskich standardów. Jako ludzie i jako Fundacja wierzymy, że sytuacja chorych na nowotwory w naszym kraju może być lepsza. Potrzebne jest zaangażowanie i praca oraz głos samych pacjentów onkologicznych, ich opiekunów i ekspertów w dziedzinie opieki nad chorymi. Wierzymy, że takie działanie ma niezwykłą moc! Ta wiara dała początek fundacji Życie z Rakiem. Jesteśmy po to by wspierać i dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą. Chcemy pokazać jak można lepiej  ŻYĆ z chorobą nowotworową.

U podstaw naszych działań i filozofii leży koncepcja doświadczenia pacjenta. Doświadczenia, czyli tego, co pacjent dostaje z systemu opieki i doświadczenia, czyli tego, co buduje jego postawę – aktywizuje do wzięcia odpowiedzialnego udziału w procesie leczenia.

Chcemy szerzyć i promować aktualną wiedzę, bo jest ona kluczem do zrozumienia w procesie leczenia. W ostatnich latach obserwujemy, że wiele chorób nowotworowych z miana chorób śmiertelnych czy nieuleczalnych przeszło do kategorii przewlekłych lub całkowicie uleczalnych. Wierzymy, że już niedługo dołączą do nich kolejne choroby nowotworowe.

Na fali tej zmiany, strategię „walki z rakiem” – strategię bardzo trudną i wyczerpującą –  zamieniamy na strategię „życia z rakiem”. Wzięcia odpowiedzialności za swój proces leczenia. Pogodzenia się z chorobą. Potraktowania jej jako cenne doświadczenie życiowe, które pomoże uświadomić Ci kim jesteś i dokąd chcesz zmierzać. Ale, żeby tak się stało, najpierw musisz się zmierzyć z wieloma bardzo trudnymi wyzwaniami, które ta choroba ze sobą niesie. Od kwestii zdrowotnych, przez finansowe, po psychologiczne i metafizyczne.

Jako fundacja dzielimy się naszym DOŚWIADCZENIEM i WIEDZĄ. Zaopiekujemy się i pomożemy w kontaktach ze specjalistami czy zdobyciem środków na nierefundowane leczenie. 

Pomożemy zbudować Ci strategie, które ułatwią:

-zrozumienie trudnych emocji związanych z chorobą,
-korzystanie z systemu opieki zdrowotnej,
-zdobywanie wiedzy o własnej chorobie,
-aktywne włączenie się w proces leczenia i zdrowienia poprzez zmianę stylu życia i odżywiania.


Podpowiemy, jak poradzić sobie finansowo w czasie kryzysu, a po wyzdrowieniu, jak powrócić do aktywności życiowej i zawodowej z poszanowaniem swojego zdrowia i życia.