Mam 27 lat, a choroba uzależniła mnie od pomocy mamy. Proszę, pomóż...

Anna Klimek
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Nierefundowany zabieg CCSVI

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dobro Powraca
Anna Klimek, 31 lat
Tworkowa, małopolskie
Stwardnienie rozsiane
Rozpoczęcie: 31 Października 2019
Zakończenie: 30 Stycznia 2020

Rezultat zbiórki

Kochani Darczyńcy,

z całego serca dziękuję za okazane wsparcie finansowe podczas poprzedniej zbiórki! Dzięki zebranym środkom udało mi się sfinansować część kosztów zabiegu, pozostała kwota została opłacona ze środków własnych. Poprawa po zabiegu nastąpiła, jednak nie taka, jakiej oczekiwałam. Dlatego walczę dalej, mam nadzieję, że znów z Twoją pomocą!

Anna

Opis zbiórki

Masz 17 lat. Myślisz o swojej przyszłości, planujesz, bo przed Tobą przecież całe życie. Nagle jednak słyszysz od lekarza słowa, w które na początku nie wierzysz… Stwardnienie rozsiane – diagnoza, która nagle rujnuje całą, tak misternie planowaną przyszłość. Tak zaczyna się właśnie moja historia. Historia choroby, z którą muszę walczyć każdego dnia. Moją szansą jest zabieg udrażniania żył, który powinien odbyć się jak najszybciej – zanim choroba postąpi jeszcze bardziej!

Proszę, pomóż mi...

Mam na imię Ania. Dzisiaj mam 27 lat, a za mną 10 bardzo trudnych lat. Stwardnienie Rozsiane to nieuleczalna i postępująca choroba, którą odkryto przy okazji zapalenia nerwu wzrokowego. Byłam wtedy u progu dorosłości, w trakcie nauki w szkole średniej… Ciężko było się wtedy nie załamać, ale początkowym trudnym okresie przyszła pora, by zmierzyć się z rzeczywistością i zacząć walczyć o siebie, o swoje zdrowie. 

Anna Klimek

Choroba z roku na rok postępuje, wyrządza coraz więcej krzywd. Przez dziesięć lat z osoby aktywnej zrobiła ze mnie schorowanego człowieka. Mam problemy z chodzeniem i zawroty głowy, widzę coraz gorzej. W styczniu 2018 roku przeszłam ciężki rzut, którego skutki odczuwam cały czas, pomimo leczenia i nieustannej rehabilitacji. Nagle stałam się zależna od innych. Nie radzę sobie w wielu sytuacjach. Na co dzień pomaga mi moja mama – musiała zrezygnować z pracy...

W walce z chorobą próbowałam już wszystkiego. W ostatnim czasie dowiedziałam się o nowej metodzie leczenia, jaką jest zabieg CCSVI, który polega na udrożnieniu żył. Ma to zapewnić prawidłowy odpływ krwi z mózgu i rdzenia kręgowego. U wielu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym po tego typu działaniach zauważono znaczną poprawę stanu neurologicznego. Terapia jest jeszcze w fazie badań klinicznych, ale już daje wspaniałe efekty. Niestety, nie jest refundowana. 

Anna Klimek

Kiedy poznałam cenę zabiegu, zrobiło mi się słabo. Ponad 60 tys. zł – pieniądze, których nie mam i nigdy nie miałam. Ten apel stał się moją ostatnią szansą i, choć trudno jest zwracać się o pomoc, nie mam innego wyjścia. Nie chcę zrezygnować z walki o swoje zdrowie, nie mogę się poddać. Pomożesz mi w tym?

Ania

Ta zbiórka jest już zakończona. Dalej możesz wspierać Potrzebującego.

Obserwuj ważne zbiórki