Koszmar padaczki! Ratujemy przyszłość Antka!

Antek Bartczak
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

regularna terapia i rehabilitacja

Antek Bartczak, 6 lat
Miłobądz, pomorskie
Dziecięce Porażenie Mózgowe, padaczka, autoimmunologiczne zapalenie mózgu
Rozpoczęcie: 21 Września 2020
Zakończenie: 1 Maja 2021

Opis zbiórki

Badania, konsultacje medyczne, rehabilitacja i strach… Ogromny strach, ale też nadzieja, która nie zgaśnie. 

Antoś ma 3,5 roku. Na pozór wygląda jak rówieśnicy. Na pozór wszystko jest w porządku. W rzeczywistości nie jest dobrze. Tak naprawdę nasze życie bardzo różni się 

Niepełnosprawność naszego dziecka uświadomiła wiele barier i wyzwań może stawiać codzienność. Mózgowe porażenie dziecięce, niedowład prawostronny wraz z porażeniem nerwu wzrokowego, głębokie niedowidzenie, zaburzenia głębi i przestrzeni. Antoś ma padaczkę, niestety w najcięższej odmianie - każdy atak może stanowić poważne zagrożenie życia, przez co często trafiamy do szpitala. To nie koniec i tak długiej listy chorób mojego synka. Antoś cierpi na autyzmm nie mówi, nie rozumie tego, co pragniemy mu przekazać. 

Nasza walka toczy się o życie, zdrowie i przyszłość. O to, by samodzielność nie pozostała odległym marzeniem. 

Antoni Bartczak


Stała opieka nad Antosiem to wyzwanie, ale koszty związane z leczeniem i rehabilitacją stale rosną, a my powoli przestajemy mieć możliwość ich pokrywania. Jeden turnus pozwalający na przywrócenie przekazywania impulsów nerwowych i usunięcia niedoborów tlenu w mózgu. 

Niestety, to tylko jeden krok, a by ratować zdrowie naszego synka, potrzebujemy znacznie więcej. Między innymi diagnostyki, która pozwoli dostosować leczenie do potrzeb Antosia. Badania i regularne ćwiczenia to ogromne koszty. Środki, których nie jesteśmy w stanie zdobyć! Wiemy, że proces leczenia naszego synka nie zmieni sytuacji z dnia na dzień, ale musimy działać. Nie mamy innej szansy na działanie, nie istnieje lek, który skutecznie rozwiąże nasze problemy. A my chcemy zapewnić naszemu dziecku to, co ważne, jeśli nie najważniejsze - minimalną samodzielność. 

By zawalczyć o Antosia potrzebujemy pomocy! Widzimy małe kroki, które są dla nas milowymi postępami na trudnej drodze. Po dotychczasowych zabiegach w komorze normobarycznej nasz synek postawił, długo wyczekiwane, pierwsze kroki. Efekty mogą być jeszcze lepsze, leczenie może być skuteczniejsze. Wiem, że Antoś może ruszyć dalej! Rozwój synka dał nam nową nadzieję, motywację do działania, ale na naszej drodze stanęła poważna przeszkoda - koszty, które stale rosną. Jeśli środki się skończą, wszystko będzie stracone. A do tego nie możemy dopuścić. Nie w tym momencie! Walczyliśmy o niego tak długo… chcemy ruszyć dalej. Do tego potrzebujemy wsparcia!

Wierzymy, że Antoś ma szansę. Ta wiara pomaga nam w najtrudniejszych chwilach. To ona pozwala nam powtarzać synkowi, że przyszłość nie będzie dla niego oznaczać kolejnych barier i niekończącego się cierpienia. Okrutna choroba zniszczyła mu dzieciństwo, ale to nie musi być wyrok na całe życie. Pomóż nam, proszę!

Ta zbiórka jest już zakończona. Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę.

Obserwuj ważne zbiórki