STRABAG wspiera zbiórkę Siepomaga na zakup urządzeń do tlenoterapii.

Polska spółka koncernu budowlanego STRABAG przekazała Fundacji Siepomaga ubiegłoroczny budżet upominkowy na zakup urządzeń do tlenoterapii i sprzętu medycznego do walki z SARS-CoV-2.

- Jesteśmy przekonani, że w tym szczególnym okresie pandemii to najlepszy sposób okazania wdzięczności tym, którzy walczą o nasze zdrowie. Przekazane przez nas środki z pewnością pozwolą sfinansować zakup niezbędnego sprzętu medycznego, a tym samym pomogą medykom chronić nasze zdrowie i życie. Tą pewność daje nam współpraca z Fundacją Siepomaga – mówi Maciej Tomaszewski, rzecznik prasowy STRABAG.

Dzięki środkom pochodzącym od darczyńców, w tym wielu firm, Siepomaga.pl przekazała do polskich placówek medycznych kilkadziesiąt nowoczesnych urządzeń do tlenoterapii donosowej, które ratują zdrowie i życie pacjentów z niewydolnością oddechową spowodowaną koronawirusem.

- Przeznaczyliśmy na ten cel kwotę 3 mln zł, którą otrzymaliśmy w roku 2020 w ramach akcji 1% podatku, a od połowy października ub. roku prowadzimy drugi etap ogólnopolskiej zbiórki Siepomaga.pl na walkę z koronawirusem – mówi Pamela Wiśniewska z Siepomaga.pl. 

fot. Zakupione przez Siepomaga urządzenia do tlenoterapii w szpitalu w Grudziądzu 

Dziękujemy STRABAG za inicjatywę i darowiznę, która oznacza realną pomoc dla polskich medyków w walce z koronawirusem!