Siepomaga.pl nie składa broni w walce z koronawirusem.

W ciągu ostatnich 123 dni do polskich szpitali trafiło 90 urządzeń stosowanych w leczeniu pacjentów walczących o każdy oddech z SARS-CoV-2. Dzięki zbiórce na Siepomaga.pl zostały dostarczone do szpitali w 19 miejscowościach w całym kraju.

15 października ub. roku w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8099 nowych przypadkach koronawirusa. Padł wówczas nowy rekord zachorowań - w szpitalach przebywało ponad 6,5 tys. osób leczonych z powodu zarażenia SARS-CoV-2, z czego pod respiratorami walczyło o życie 508 osób. Tego samego dnia Siepomaga.pl rozpoczęła drugą edycję internetowej zbiórki na rzecz wsparcia polskich medyków i polskich placówek medycznych w walce z SARS-CoV-2. Celem zbiórki było zebranie środków finansowych na wyposażenie polskich szpitali w nowoczesne urządzenia do tlenoterapii donosowej stosowane w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową wywołaną koronawirusem.

Fundacja Siepomaga na zakup tej specjalistycznej aparatury medycznej przekazała 3 mln złotych zebrane z 1%. W ciągu 4 miesięcy do akcji dołączyło blisko 39 tys. darczyńców, a na rachunek zbiórki Siepomaga.pl wpłynęło ponad 902 tys. złotych wpłacone zarówno przez prywatnych darczyńców, jak i firmy, które postanowiły zaangażować się w walkę z koronawirusem. Dzięki tym kwotom w ciągu ostatnich 4 miesięcy udało się zakupic i przekazać polskim szpitalom 90 urządzeń do tlenoterapii. Trafiły tam, gdzie trwa walka o życie pacjentów zarażonych Sars-COV2.

       Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

      Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

       Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie

       Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie

      Szpital Powiatowy w Zawierciu

       Szpital ZOZ MSWiA Katowice

      Szpital SP ZOZ w Puławach

       Szpital Centrum Medycznego w Łańcucie

                           Szpital w `Ostrowie Wielkopolskim

Minionej doby, jak wynika z komunikatu Ministerstwa Zdrowia, zachorowanie wywołane koronawirusem potwierdzono u ponad 2,5 tys. osób. Siepomaga.pl nie składa broni – antywirusowa zbiórka trwa nadal.