Kolejne szpitale “uzbrojone” przez Siepomaga.pl do walki z koronawirusem

Dzięki zbiórce na Siepomaga.pl specjalistyczna aparatura umożliwiająca terapię pacjentów z Sars-COV2 dotarła do kolejnych 8. szpitali w całym kraju.

W ostatnich dniach Fundacja Siepomaga przekazała nowoczesne urządzenia do tlenoterapii do szpitali w Katowicach, Krakowie, Tarnowie, Mielcu, Zabrzu, Częstochowie, Zawierciu i Łańcucie. Aparatura została zakupiona ze środków pochodzących z trwającej od 15 października br. II rundy zbiórki Siepomaga.pl  na rzecz wsparcia polskich medyków w walce z Sars-COV2. Tlenoterapia jest jedną ze skutecznych terapii stosowanych w leczeniu pacjentów  z niewydolnością oddechową spowodowaną koronawirusem.  

- Zastosowanie tlenoterapii daje szansę na uniknięcie konieczności wentylacji mechanicznej, czyli podłączenia pacjenta do respiratora – tłumaczy doktor Dorota Dudek-Dyczkowska, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu (patrz: cała wypowiedź). 

Na przestrzeni roku koronawirus zmienił niemal wszystko. Mimo upływu czasu i trwających obecnie szczepień, wciąż zagraża tysiącom osób. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin pozytywny wynik testu na obecność wirusa usłyszało ponad 4,3 tys. osób w całym kraju. Jak ostrzegają eksperci, COVID-19 cały czas mutuje. W USA zidentyfikowano już 7 wariantów wirusa, w tym angielski, brazylijski i południowoafrykański. Oznacza to, że zagrożenie pandemiczne jest nadal bardzo poważne i wymaga od wszystkich medyków i placówek medycznych gotowości do niesienia pomocy pacjentom, którzy wciąż mogą ulec zakażeniu koronawirusem. 


Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w koronawirusowej zbiórce Siepomaga.pl!