Nowoczesna karetka reanimacyjna dla szpitala w Ostrzeszowie od Siepomaga.pl

Fundacja Siepomaga przekaże szpitalowi w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie) specjalistyczną karetkę reanimacyjną.  Będzie to już dziewiąta karetka, jaką na przestrzeni kilku ostatnich lat Fundacja Siepomaga przekazałą polskim szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego. 

Siepomaga.pl przekaże do Ostrzeszowa  ambulans typu “S”, czyli karetkę reanimacyjną, która jest używana w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów stosowanych w ratownictwie medycznym wyposażenie karetki tego typu jest najbardziej rozbudowane oraz złożone z najbardziej zaawansowanej aparatury medycznej.  Dodatkowo ostrzeszowska karetka od Siepomaga.pl wysposażona będzie w nowoczesne urządzenie do dezynfekcji umożliwiające ochronę ambulansu i medyków m.in. przed zagrożeniem SARS-CoV-2. 

Samochód został już zamówiony u producenta. Aktualnie we współpracy z medykami konfigurowane jest wyposażenia medyczne pojazdu.  Do Ostrzeszowa ambulans powinien być dostarczony do 30 września br. (termin dostępności pojazdu u producenta). Zakup pojazdu wraz z aparaturą medyczną zostanie w całości sfinansowany ze środków uzyskanych przez Fundację Siepomaga z akcji 1% podatku. Środki, które są obecnie zbierane przez ratowników medycznych i Szpital w Ostrzeszowie na zbiórce Siepomaga.pl będą więc mogły być przeznaczone na inne potrzeby ostrzeszowskiego pogotowia ratunkowego i medyków. 

Siepomaga.pl od blisko 10 lat skutecznie łączy ludzi chcących pomagać z potrzebującymi. Jest największa polską platformą charytatywną, która umożliwia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej zbiórkę środków na finansowanie leczenia lub rehabilitacji. Portal jest prowadzony przez organizację pożytku publicznego Fundację Siepomaga, która skutecznie pomaga nie tylko swoim podopiecznym, ale również wielu polskim placówkom medycznym