Potrzebujesz wsparcia? Zacznij zbierać 1% podatku w Fundacji Siepomaga

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności? A może jesteś chory i potrzebujesz wsparcia? Zbieraj 1% podatku z Fundacją Siepomaga. To nic nie kosztuje!

Zbieraj 1% z Fundacją Siepomaga

To ostatni dzwonek, by założyć subkonto na Siepomaga.pl i rozpocząć zbieranie 1 procenta podatku. Założenie subkonta jest darmowe - pełna kwota wskazana w rozliczeniu rocznym przez podatnika, trafi na subkonto Podopiecznego Siepomaga, którego wskazał cel szczegółowy. 

Nawet jeśli jesteś Podopiecznym innej Fundacji, możesz utworzyć subkonto 1% również na Siepomaga.pl.

Założenie subkonta 1% jest proste!

Subkonto możesz założyć samodzielnie lub przez Twojego opiekuna. Wystarczy, że na stronie https://www.siepomaga.pl/zbieraj-procent-podatku klikniesz “Zacznij zbierać 1%” i wypełnisz krótki formularz. W ciągu 24 godzin zweryfikujemy Twoje dane, o czym powiadomimy Cię mailowo. Wtedy będziesz mógł rozpocząć zbieranie 1% podatku!

Po zalogowaniu na Siepomaga.pl będziesz miał dostęp do Twojego profilu, w którym znajdziesz swój indywidualny cel szczegółowy. Jest on konieczny, by podatnik mógł przekazać Ci swój 1% podatku. 

Na profilu znajdziesz także link do twojej indywidualnej instrukcji przekazania 1% podatku. Udostępnij go jak największej liczbie osób i promuj przez cały okres rozliczeniowy (do końca kwietnia). 

Pamiętaj! Im więcej osób dowie się, że zbierasz 1% podatku, tym więcej środków uda Ci się zebrać! 

Dlaczego warto założyć subkonto 1% w Fundacji Siepomaga?

Zbieranie 1% z Fundacją Siepomaga nic nie kosztuje! Dodatkowo otrzymasz bezpłatnie materiały do promocji Twojego celu szczegółowego takie jak: plakaty, ulotki czy grafiki na Facebooka. 

Twoi darczyńcy też nie ponoszą żadnych kosztów. Podatnicy mogą zadecydować, dokąd ma trafić ich 1% podatku, który i tak muszą oddać. Przekonaj ich, że ten 1% powinien trafić właśnie do Ciebie!

Środki zebrane na subkoncie 1% możesz przeznaczyć na opłacenie leczenia lub na zwrot kosztów, które poniosłeś. Rozliczenie zrobisz bez wychodzenia z domu - skany lub zdjęcia dokumentów prześlesz przez portal Siepomaga.pl, a pieniądze wpłyną na odpowiednie konto bankowe w ciągu 14 dni. 

Podopieczni Fundacji Siepomaga chętnie korzystają z Comiesięcznego Wsparcia Siepomaga. W ramach tej pomocy można wykorzystać środki z 1% na bieżące koszty tj. paliwo, wyżywienie, środki higieniczne itp. bez przedstawiania rachunków i faktur. 

Potrzebujesz pomocy? Zacznij zbierać 1%!

Przekonaj się, że 1% podatku ma wielką MOC! Dołącz do kilku tysięcy Podopiecznych Fundacji Siepomaga i załóż subkonto 1% w Fundacji Siepomaga!

Zmiana 1% na 1,5% podatku 

W czerwcu 2022 roku rząd przyjął poprawkę dotyczącą zmiany 1% na 1,5% podatku dla OPP. W związku z tym w 2023 roku wypełniając PIT, masz możliwość przekazać aż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub ich Podopiecznym.

Więcej informacji dla Podopiecznych dotyczącym zmiany z 1% na 1,5% zamieściliśmy w tym artykule.