WAŻNE! Już nie 1%, a 1,5% podatku dla OPP oraz Podopiecznych!

Dlaczego 1% dla OPP został zmieniony na 1,5%?

Zmiany zasad opodatkowania sprawiły, że do organizacji pożytku publicznego (OPP) i ich Podopiecznych trafiłoby znacznie mniej środków z 1% podatku. Aby tego uniknąć, rząd zgodził się na zwiększenie wysokości odpisu podatku PIT z 1 do 1,5%.  

Zmiany w związku z podniesieniem wysokości odpisu podatku do 1,5%

Choć do okresu rozliczenia podatku PIT jest jeszcze czas, warto przygotować się do niego już wcześniej. Ważne jest też, aby pamiętać o tym, szczególnie przygotowując plakaty czy ulotki.

Fundacja Siepomaga pomoże Ci w przygotowaniu się do zmian i promowaniu Twojego 1,5%. Obecnie przygotowujemy materiały promocyjne, które już wkrótce będą dostępne na Twoim Koncie. Prosimy o chwilę cierpliwości — poinformujemy Cię, kiedy zostaną wprowadzone. 

Dlaczego 1,5% podatku jest ważne?

Co roku wypełniając PIT i rozliczając swój podatek, możemy zdecydować, gdzie ma trafić jego procent — do budżetu Państwa, czy do wybranej organizacji. Ten gest nic nie kosztuje, a niesie pomoc dla fundacji, stowarzyszeń i ich podopiecznych. 

Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób przekazuje swój 1% Fundacji Siepomaga oraz Podopiecznym. Widzimy, że ten drobny czyn ma wielką MOC. Środki, które trafiają na subkonta Podopiecznych, ratują zdrowie i odmieniają życie. 

Podopieczni Fundacji Siepomaga mogą przeznaczyć je na opłacenie lub refundację kosztów związanych z leczeniem, badaniami czy rehabilitacją, a także w ramach pomocy społecznej.